Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

FOTOSTORY: Praha jako popcornové město z Instagramu

doporučujeme | 6. 11. 2019

Vloni se počet turistů v Praze vyšplhal na osm milionů. Na letošní rok je predikce už devět milionů zahraničních návštěvníků. Projít dnes centrem města je turistická masáž, větší než kdykoliv dříve. Už před lety jsem slyšel větu, že Pařížan nezajde na Eiffelovu věž, a dnes by vám podobná slova řekl už i Pražan nejen o Karlově mostě, Staroměstském náměstí, ale třeba i o Petřínské rozhledně. 

Text & Foto: Jan Rasch

clanky5/ras-11.jpg

Samotné centrum se stává panoptikem turistických lákadel. Na jednom místě se potkávají (či potkávali – před zavedením vyhlášky, která podobné převleky v centru města zapovídá) lední medvěd, panda a myšák Mickey. Město tak postupně ztrácí svůj genius loci a stává se popcornovým instagramovým městem na pozadí pražského ateliéru, který turista zanedlouho vymění za kulisu dalšího města.

Díky svému projektu podpořenému grantem Czech Press Photo chci v průběhu jednoho roku zdokumentovat současný stav centra Prahy a zároveň poukázat na problém celosvětového instatního turismu – právě na pražských reáliích, kdy turisté postupně vytlačují domácí obyvatele na okraje měst.

[clanky5/ras-1.jpg]

clanky5/ras-2.jpg

clanky5/ras-10.jpg

clanky5/ras-3.jpg

clanky5/ras-4.jpg

clanky5/ras-5.jpg

clanky5/ras-6.jpg

clanky5/ras-7.jpg

clanky5/ras-9.jpg

clanky5/ras-11.jpg

clanky5/ras-12.jpg
 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!