Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Léto na Výstavišti: Nové workout hřiště i lanová stezka

advertorial | 20. 7. 2019

Areál pražského Výstaviště není jen místo pro pořádání výstav a velkých akcí. Pro své návštěvníky si toto léto připravilo řadu nových atrakcí nejen pro děti, ale na své si přijdou i dospělí! Ať už jde o milovníky sportu, kultury nebo jen dobrého posezení s přáteli.

clanky5/1(3).jpg
 

Dětské hřiště u Maroldova panorámatu už patří k oblíbeným atrakcím pro malé návštěvníky, stejně tak jako dětský cyklopark, kde si malí cyklisti mohou vyzkoušet jízdu v terénu. Novinkou je lanová stezka v dolní části areálu, kam se také nově dostanete přímo průchodem z přilehlého parku Stromovka.

clanky5/2(4).jpg

Přímo vedle dětské lanové stezky vzniklo velké fitness a workout hřiště, ideální na posilování po zahřívacím běhu ve Stromovce. Pro odvážnější sportovce zřídilo Výstaviště boulderovou stěnu, určenou pro začátečníky i pokročilé lezce.

Na boulderu se leze v relativně malé výšce bez jištění lanem, ale není třeba se obávat případných pádů či seskoků, vždy se padá do měkkého. Stěna nabízí sto různých lezeckých cest ve čtyřech obtížnostech. V případně nepřízně počasí je v Malé sportovní hale možnost zahrát si badminton nebo stolní tenis a do konce července je pro veřejnost otevřený plavecký bazén.

clanky5/3(1).jpg

clanky5/4.jpg

Na všechny, kdo by si rádi užili pořádné letní grilování, ale dosud neměli kde, bude od druhé poloviny července čekat veřejné griloviště. Připravená bude i celá pikniková zóna a od letošního podzimu i gastropavilon, kde budou mít návštěvníci možnost zakoupit všechny potřeby i ingredience pro své grilování.

Letní scéna s kinem, které provozuje Gauč ve Stromovce, italské bistro Artyčok a letní zahrádka restaurace Pražan, která se chystá i na produkci vlastní značky piva, se už staly oblíbeným místem řady návštěvníků. V druhé půlce července si pak budete moci odpočinout v nové kavárně a cukrárně přímo u dětského hřiště a k dispozici budou i veřejné grily.

clanky5/5.jpg

 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!