Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

6 designových kousků "Made in Prague", které vám rozsvítí interiér

doporučujeme | 28. 5. 2019

Ve spolupráci s portálem Czech Design Map jsme vybrali šest designových kousků, které rozhodně k životu nepotřebujete, ale prostě je chcete mít. Všechny seženete v pražských obchodech. Pokud vás zajímá, kde koupit kvalitní suvenýr, vkusný dárek, udržitelnou lokální módu či originální bytový doplněk, inspiraci najdete v mapě Czech Design Map Praha jaro–léto 2019.

clanky5/design_map_kolaz.jpg

Czech Design Map je průvodce po obchodech s českým designem. Nabízí přehled více něž sto pražských míst. Mapy jsou dostupné zdarma v centru Prahy. Seznam míst a náhled mapy najdete ZDE.

Pokud vás zajímá, jak to v jednotlivých designshopech vypadá, jaká je tam atmosféra a co za super kousky je zde k mání, sledujte instagram Czech Design Map, kde si můžete prohlédnout fotoreportáže z jednotlivých obchodů.

clanky5/Czech_design_map.jpg


 

6 designových kousků pro jaro-léto v Praze

clanky5/Krakifer.jpg

Co: 
Značka Tyformy – porcelánový tvor Krakifer z kolekce Tajemný život v Karpatech
Kde: BackYard
Za kolik: 1 450 Kč

clanky5/Cockerel.jpg

Co: 
Cockerel limitované edice pletených svetrů, šatů, bytových doplňků
Kde: DOX  by Qubus
Za kolik: 5 000 – 8 200 Kč

clanky5/Wickel.jpg

Co: 
Wickel – nadčasový model městského batohu 
Kde: Braasi
Za kolik: 4 550 Kč

clanky5/Hande_hoch.jpg

Co: 
Kolekce bytových objektů Hände hoch neboli ruce vzhůru, autor Jakub Berdych
Kde: Qubus
Za kolik: 22 000 Kč

clanky5/Slanted_Prague.png

Co: 
Slanted Prague 33 – mezinárodní magazín současném o designu a typografii
Kde: Page Five
Za kolik: 18 euro

clanky5/We_are_ferdinand.jpg

Co: 
Veselé ponožky značky We are Ferdinand v různých barvách a vzorech
Kde: Deelive Design Store
Za kolik: 299 Kč

přehled článků

Grátis vás v září dostaneme na koncert Tata Bojs, Support Lesbiens i filmového orchestru. Můžete zajít nakoupit na Design market a prolomit bariéry na sousedských slavnostech. A pak si třeba dát sklenku vína či burčáku.

13 nových možností, kde se v Praze najíst, pobavit či zasportovat. Nové bistro vyrostlo přímo pod petřínskou rozhlednou, k lepšímu se mění holešovická tržnice, Žižkov má dům plný radosti a sladkou tečku si vychutnáte ve staronové cukrárně Ollies...

Vybrali jsme sedm tipů, kam za hezkého počasí, ale klidně i na podzim, můžete v metropoli vyrazit s vašimi ratolestmi, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen schovat před žárem letního slunce.