Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Kde můžete po Novém roce opravdu zhubnout?

sport | 26. 12. 2012

Neporadíme vám jak, poradíme vám kde. Rozhodli jsme se pojmout každoroční novoroční předsevzetí trochu jinak. Asi každý chce konečně začít sportovat a předsevzetí naučit se něco nového se týká také skoro všech. Výsledkem těchto dvou plánů pak může být také seznámení se se svým vyvoleným partnerem. Jsme specialisté na Prahu. Víme přesně, kde najdete někoho single i kde konečně začít se studiem jazyků. Nejdřív si ale přečtěte, kde vás budou bavit namožené svaly a pot až za ušima.

Napsala: Michaela Nováková

k2.jpgZ mého každoročního pozorování vychází, že leden je měsíc, kdy fitness centra a další sportoviště praskají ve švech. "Chodím do fitka po celý rok a zatímco většina v lednu blázní a začnou sem chodit, já si dávám pauzu a pokračuju zase až v únoru, kdy trochu opadne zájem," potvrzuje sportovkyně Helena. Všichni už známe tu omáčku kolem jako kdy se najíst, že je dobré sportovat pravidelně a hodně pít. Jaký sport vás ale bude bavit? Co přesně jím chcete dokázat?

Štíhlý/á jako proutek anebo samý sval a šlacha?
"Pro spalování tuků bych jednoznačně zvolila vytrvalostní běh, cyklistiku nebo spinning," vysvětluje naše odbornice přes sport Hanka Dvorská. Běhat můžete při hodinách alpinningu například ve Spinning Areně, kde skloubíte všechny zmiňované sporty dohromady.

power.jpg"Jestli chcete nasbírat svalovou hmotu, vhodný pro vás může být powerplate," pokračuje. Zacvičit si na vibrační plošině můžete ve studiu Power Plate Haštal, jen pár kroků od Náměstí Republiky nebo v Power Plate centru nedaleko Václavského náměstí. "Určitě je nutné si na první tři lekce vzít proškoleného instruktora, který vám přesně poradí, jak cvičit, abyste si neublížili," odpovídá Hanka na otázku, jestli vibrace mohou být pro naše tělo nebezpečné.

Kdo má radši "protahovací" cvičení, pro něho je tady jóga. Klasická, power anebo hot, kdy cvičíte při 38 až 42 °C. Hot jóga je o něco náročnější, a tak se doporučuje spíše pro mírně a středně pokročilé. Jen na ochutnávku – lekce jógy nabízí Energy studio Heaven na Praze 2 nebo Yogacentrum v Holešovicích a Ďáblicích.


hot.jpg

Je-li vám příjemnější klasické fitko, Yard Resort (v Předboji, cca 15 minut z Ďáblic) si pro vás připravil workshop Fitness Sunday, který se koná 20. ledna. Stojí čtyři stovky a v ceně máte tři lekce s instruktory a k tomu něco dobrého k obědu. Celý leden je napěchovaný akcemi a ukázkovými hodinami (zumba, jóga, pilates, overball a další) zdarma.

Nemůžete si vybrat nebo jste v nabídce všech sportů zmatení? Využijte k experimentům Týden sportu zdarma, kde od 25. do 31. prosince neplatíte za lekci anebo pronájem haly. Vyzkoušet tak můžete bezpočet sportů, vybrat si ten pravý a ještě zadarmo.

Pryč s předsudky!
Sport, který v Týdnu určitě nenajdete, je pole dance, a tedy tanec u tyče. Spousta lidí na něj nahlíží skrz prsty a první, co se jim při vyslovení tohoto sportu vybaví, je sexy taneček a svlékání. Na hodinách vás ale nečeká nic nemravného. Lektorky vás naučí choreografii, které spolehlivě nahradí hodiny v tělocvičně. Hodiny pole dance nabízí třeba Vertigo pole fitness u náměstí Míru nebo studio Firefly na Hradčanské nebo Žižkově.

pole.jpg

Ať už si vyberete jakýkoliv sport, vždy je důležité provozovat ho pravidelně. Domluvte se s kamarádkou, kamarádem, přítelkyní, prostě s kýmkoli na pevném datu a zkuste je dodržovat. Pokud je to s domluvou těžké, připojte se do amatérské ligy, kde vás sportovat jednoduše donutí. Můžete se přihlásit třeba do VAŠÍ ligy (beach volejbal, badminton, squash a tenis).  Slova liga se přitom bát nemusíte, hrajete vždy na své úrovni. "Díky VAŠÍ lize chodí hráči na kurty čtyřikrát měsíčně," láká sportovce na pravidelné sportovní vyžití Jakub Hojer, správce ligy v Praze.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!