Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Pecka týdne: Nejlepší skejťáci z celého světa ovládnou Štvanici

sport | 8. 7. 2012

Mystic Sk8 Cup slaví letos osmnácté narozeniny, tak jsme zvědaví, co nám v toto jubileum předvede. Závod se řadí mezi šest evropských zastávek série Světového poháru ve skateboardingu, tak se určitě bude na co koukat.

mystic%20velky.jpgO víkendu 13.-15. července se ve Skateparku na Štvanici předvedou nejlepší borci na prknech z celého světa. Závodit budou v disciplínách streetstyle, bowl a best trick a ten nejlepší z nich si z Prahy odveze 30 tisíc dolarů! A zkrátka nepřijdou ani holky, které závodí v disciplíně streetstyle o 2.500 dolarů.

"Díky divákům z celého světa, kteří svou znalostí skateboardingu vytvářejí zcela jedinečnou atmosféru, se nám daří na Mystic přilákat ty nejlepší světové jezdce. Mystic Sk8 Cup je mezi profesionálními jezdci považován za prvotřídní světový závod a patří zároveň k oblíbeným prázdninovým akcím v Praze,“ říká Tomáš Rejman, šéf organizačního týmu závodu.

Takže pokud máte slabost pro kluky a roštěnky v barevných trikách a ve vytahaných kalhotech s rozkrokem u kolen, určitě si tady najdete své favorit(k)y. 
 

Takhle nějak to vypadá - jako pohodová party, kde je, na co se dívat:

MSC 2012 TEASER from Mystic Skates on Vimeo.

Kromě závodů si užijete i živou muziku

V pátek se jede předkvalifikace streetstyle pro nekvalifikované evropské jezdce, z té postupuje 20 jezdců do sobotní kvalifikace. V sobotu se jede také kvalifikace v disciplíně bowl. Semifinále v obou disciplínách proběhne v neděli odpoledne. Finále v bowlu se jede v 17 hod. a ve streetu v 18.30 hod. Závody zakončí divácky oblíbená disciplína best trick kde se jezdci snaží odjet ty nejnáročnější triky. Předání cen a prize money bude po 20. hodině. Pro návštěvníky je kromě závodu připraven i bohatý doprovodný program (restaurace, bary, stánky se skateboardovým vybavením, živé koncerty a DJs).

Všechny doprovodné akce jsou umístěny na louce v Relax zóně, která bude propojena se streetem a bowlem velkoplošnou obrazovkou. Odtud mohou návštěvníci sledovat přímý přenos závodů a zároveň poslouchat koncerty kapel, takže deky a děti s sebou!

Pavel_kritik%281%29.jpgTIP KRITIKA
Mystic je fakt jedinečnej podnik. Je to závod v rámci šampionátu světovýho skateboardingovýho poháru. Jezdí tam rádi jezdci z celýho světa kvůli jedinečný atmosféře. Vážně je výborná. Všechno je hrozně na pohodu, ale přitom bezvadně funguje. Přijíždí každej rok spoustu Brazilců i Američanů, samozřejmě hodně závodníků z Evropy. Bastien Salabanzi, jeden z největších talentů současnýho sk8, je tu témeř každej rok. Z našich vyniká třeba Tomáš Vintr.

přehled článků

Případnou podzimní depresi můžete zahnat třeba jídlem. Chystá se břevnovské posvícení, pražský Oktoberfest i festival čokolády. U srdce vás zahřeje i pomoc druhým na open-air akci spojené s vypouštěním papírových lodiček.

13 nových možností, kde se v Praze najíst, pobavit či zasportovat. Nové bistro vyrostlo přímo pod petřínskou rozhlednou, k lepšímu se mění holešovická tržnice, Žižkov má dům plný radosti a sladkou tečku si vychutnáte ve staronové cukrárně Ollies...

7. ročník veletrhu současné fotografie je určený všem příznivcům fotografické techniky, fotografie, grafiky a tisku. Součástí veletrhu bude prezentace novinek fotografické techniky, světel a tisku. Nebudou chybět ani odborné semináře, workshopy a audiovizuální projekce známých fotografů.