Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

5 mikulášských akcí, kde se zabaví dospělí a vyřádí prcci

zábava | 4. 12. 2012

Schovávali jste se pod postelí a drželi se křečovitě máminých sukní, když k vám přišel čert v téměř hororové masce, Mikuláš s padajícími vousy a anděl s děsivě namalovaným obličejem? Nechcete-li si někoho takového pozvat domů, vyrazte za nadpřirozenými postavami ven. Děti se projedou na lodích Čertovkou, zabruslí si na ledě s profesionálními hokejisty, proběhnou se mezi stovkami čertů na Staromáku, zatímco vy si dáte čertovské pivo, nebo vyrazíte na mejdan.

Napsala: Petra Šarešová


Foto: Michal, Nová škola

 

Mikulášská na Staroměstském náměstí (5. prosince, Staroměstské náměstí)
Víte, kde děti za jednu básničku dostanou nejvíc dárků? Přeci na Staromáku. Desítky, stovky nebo spíše tisíce Mikulášů, čertů a andělů se zde po roce opět setkají u příležitosti předvečeru oslav svátku sv. Mikuláše. Omrknete vánoční trhy, dáte si svařák a zelňačku a děti vyšlete do světa pohádek - na Báječnou vánoční Albertíkovu show, do výtvarné dílničky či vstříc dalším mikulášským zážitkům.

Čerti na Čertovce (5. prosince, u Karlova mostu)
Nikde jinde v Praze nenajdete slovo čert tak často jako ve středu na Čertovce. Zatímco si dáte svařák, pivo nebo čertovskou polévku, děti se povozí na vyhřívaných lodích s čertovskými průvodci, čertíci jim budou vyprávět neuvěřitelné legendy, až se jim bude tajit dech, potkají bábu Čertovku, podle níž má místo své jméno, a za básničku či písničku dostanou sladkosti. Mrně s nejhezčím čertovským kostýmem navíc vyhraje rodinný lodní lístek a vstupenku do Muzea Karlova mostu. 


Mikulášský podvečer s HC Slavia Praha v Harfě (5. prosince, Galerie Harfa)
Nechcete-li svého sourozence či ratolest vyhnat do zimy pro nic za nic, vyrazte do Galerie Harfa. Prckové dostanou autogram od slavistických hokejistů, zkusí si profesionální trénink, za trochu snahy dostanou dárky a nakonec se podívají na pohádku S čerty nejsou žerty, zatímco vy se můžete nerušeně věnovat červenému čertovskému pivu a dalším mikulášským speciálitám.


Young Devils at Yes Club (5. prosince, Yes Club)
Chodit ulicemi a koukat na děti, jak se snaží ze sebe vypotit básničku, vás nebaví, a přesto nechcete zůstat ve středu večer doma? Pak pospíchete do Yes clubu na netradiční párty. Sejdou se tam ďáblové (nadaní DJs či producenti), kteří jsou mladí, neklidní a totálně bez zábran. Uslyšíte pekelné sety, zatopí vám pod kotlem a naladí na tu správnou čertovskou atmosféru.

Mikulášský svařák (5. prosince, Právnická fakuta UK)
Vždycky vás zajímalo, co se děje ve škole po odchodu posledních studentů? Přijďte ve středu do budovy Právnické fakulty a nestačíte se divit. Počíhá si na vás 200 litrů svařáku zdarma a pokud víno dojde (nebo ho nepijete), pitný režim hned doplníte na jednom ze čtyř barů. Oblečte si mikulášský obleček, třeba vyhrajete nějakou zajímavou cenu. A pokud ne, rozhodně s ním okouzlíte na afterparty ve Zlatém stromě, kde na všechny účastníky čekají drinky za akční ceny!


Pro ty, co mají rádi vánoční atmosféru:
Prosincové akce, kde svařák poteče proudem i kapr zamává ploutvemi
Šest tipů, kde si užít otravné vánoční nákupy v obchodních centrech
Na Staromáku nás o Vánocích čeká folklor, zelňačka i tradiční svařák

 

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!