Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Skrytá místa, na nichž stojí Praha

doporučujeme | 10. 10. 2017

Projekt NA DEN POD ZEM se vrací do Prahy. Zatímco loňský ročník akce zpřístupnil unikátní pražské podzemní prostory pouze na jeden den, letošní ročník vás pod zem pozve na celý víkend. Kromě podzemí Národního a Stavovského divadla nebo Národního památníku hrdinů heydrichiády se můžete těšit i na nové objekty, které jste loni navštívit nemohli.

nadenpodzem.jpg

 

Na den pod zem

Na den pod zem

25.11. - 26.11.

V loňském roce bylo návštěvníkům zdarma zpřístupněno podzemí Národního i Stavovského divadla, vybraných kostelů i protiatomových krytů. Letos pořadatelé plánují výběr objektů rozšířit. SEZNAM NAJDETE UŽ BRZY ZDE.

Zájemci, kteří se v minulém roce nezúčastnili prohlídek, se tak mohou těšit
na znovuotevření podzemí Národního i Stavovského divadla, o které byl obrovský zájem. Nejen divadla, ale také kostel Panny Marie Vítězné a Národní památník hrdinů heydrichiády při pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje se do projektu zapojí i letos, a umožní tak návštěvníkům nahlédnout do svých záhadných prostorů.

kostel%282%29.jpg
Kostel Panny Marie Vítězné pod Petřínem


„Vzhledem k tomu, že loňský zájem překonal kapacity prohlídek, pokračujeme ve spolupráci i s objekty, které se na našem programu objevily již minulý rok. Chceme tak umožnit návštěvu těchto míst i dalším zájemcům, na které se loni nedostalo,“ komentovala vedoucí projektu Anna Voláková a dodala: „Zároveň navazujeme kontakty i s dalšími pozoruhodnými místy pražského podzemí. Tato místa jsou zatím naším tajemstvím. Zájemci tak mohou hádat, do jakých dalších historických prostor se v rámci naší akce dostanou letos.“

Stejně jako v případě premiérového ročníku bude vstup na prohlídky zdarma,
podmínkou je pouze registrace. 

parukarka.jpg
Bunkr Parukářka

Damska obuv Bullboxer
 

přehled článků

Zákaznická karta VAN GRAAF Vám přináší pozvánky na módní prezentace, vybrané zboží za přednostní ceny, osobní narozeninové překvapení nebo uvítací poukaz v hodnotě 300 Kč. Zákaznickou kartu dostanete v obchodním domě VAN GRAAF na Václavském náměstí!

V únoru zvládnete s prázdnou peněženkou oslavit masopust i narozeniny Národní galerie (s Valentýnem to už asi bude o trochu horší). Bez koruny v kapse se naučíte plést, potrénujete bruslení...

Narazte kulichy, oblékněte rukavice a vyrazte ven. Nebojte, bude vás hřát láska a kdyby náhodou nehřála dostatečně, schováte se před zimou na jednom z 15 míst, která vám pro romantické (ale i bláznivé nebo gurmánské) rande doporučíme.