Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

První farmářský trh bez igelitek bude už v sobotu

tisková zpráva | 7. 9. 2017

Už v sobotu nakoupíte na novém farmářském trhu na Řezáčově náměstí na Praze 7, tzv. Heřmaňáku. Prodejci přivezou ovoce, zeleninu, mléčné výrobky…, ale žádné igelitky. Tak popadněte košíky, plátěné tašky, a nebo nějaké peníze navíc na koupi frusacku, a hurá na trh.

[kosik%281%29.jpg]

 

Heřmaňák Praha 7 - první farmářský trh bez igelitek

Farmářské tržiště - Náplavka

09.09. 09:00

Půjde o trh pro místní i pro farmáře

Za místní obyvatele tu budou různé malé zajímavé food koncepty, vyhlášená místní cukrárna, výrobci designu. Venkovany a farmáře tu budou zastupovat hlavně malé rodinné farmy: Mléčné výrobky od malé rodinné mlékárny, bylinky, zelenina a ovoce, vyzrálé biohovězí, zahradní a luční české květiny a mnoho dalšího.

Farmářské tržiště Heřmaňák chce pracovat na postupném přechodu k minimalizaci obalů, tam kde to hygienická pravidla umožňují. Není lehké a není ani možné přestat používat všechny jednorázové obaly, ale tam kde to jde, chceme společně pracovat na zlepšení.

21318930_1653373384681090_5959944236496732247_o.jpg
Na trhu si pochutnáte i na dobrotách z Cukrárny Alchymista.

Bez zbytečných obalů

Na Heřmaňáku proto nenajdete žádné mikrotenové sáčky ani igelitové tašky. Na zeleninu a ovoce vám půjčíme proutěný koš, po zvážení si ovoce a zeleninu návštěvníci mohou pak uložit do vlastních přinesených, anebo do našich papírových obalů a tašek. K dostání budou obaly na zeleninu a ovoce zvané frusacky, které vydrží dva roky a při nakupování a vážení plně nahradí jednorázové mikrotenové sáčky.

Některé mléčné výrobky jako bílý jogurt a mléko budou k dostání kromě jednorázových také ve vratných obalech. Všechno ale nepůjde hned – a některé čerstvé potraviny, jako uzenářské výrobky, ochucené jogurty, krůtí maso nebo vyzrálé biohovězí zatím ve svých vakuových obalech zůstat musí, kvůli hygienickým předpisům.

21273483_1922498301324411_4635852527191398527_o.jpg
Frusack je vyrobený z unikátní tkaniny na bázi kukuřičného škrobu.

Občerstvení a kavárna bude své dobroty prodávat do kompostovatelných obalů, nebo vám půjčí svoje vlastní nádobí. Kdo chce, může vyrazit nejen s vlastními taškami, ale i s vlastní miskou či lžící. Na zahajovacím trhu v sobotu 9. září zahraje naživo kapela Typical Stereo.

Přijďte s celou rodinou oslavit nové místo setkávání, nákupu dobrého a kvalitního jídla a místních zajímavostí. Trh se tu bude konat 1x za 14 dní od 8 do 15 hodin, tedy 9. 9., 23. 9., 7. 10., 21. 10. a podle možností i dále.

Nestíháte trh? Nakupte bez igelitek a zbytečných obalů tady:

 

Nebaleno

Bezobalová eko drogerie a kosmetika od osobně ověřených dodavatelů z Česka a...


 

Bez obalu

Nakupujme jídlo, ne odpad. Bezobalový obchod s kvalitními potravinami....


 

Bezobalu - Pod Kaštany

Nový bezobalový obchod....

Šaty na Zoot.cz
 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!