Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Šest tipů, kde si užít otravné vánoční nákupy v obchodních centrech

zábava | 27. 11. 2012

ochodak.jpg

Taky ve vás Vánoce vyvolávají pocity paniky, že nemáte dárky, nemůžete rozmyslet co komu a při pohledu na vyšňořená obchodní centra se vám nevěřícně rozšiřují zornice? Zkuste udělat první krok a poprvé vejít do nákupních galerií s očekáváním opravdové vánoční pohody. Když vyšetříte patnáct minut navíc, můžete si užít vánoční program, který pro vás připravily pražské obchoďáky, a trochu tak ulevit svým nervům. 

Připravila: Michaela Nováková (media@citybee.cz)

Tak trochu jiný adventní kalendář
Mikuláš s Ježíškem nenosí nadílku jenom dětem. V Nákupní galerii Myslbek přichystali i pro dospělé speciální adventní kalendář. Je podobný tomu čokoládovému. Má dvacet čtyři okének, jenže místo čokolád nabízí slevy, velké a každý den jiné. Symbolicky ho otevřít a podívat se, jaký obchod v daný den vytasil slevu, můžete na internetu každý den. Kalendář nabízí slevy od takových značek jako je Calvin Klein, Guess, H&M, Next nebo Gant. Navíc se tam teď otevřel i koutek pro dospělé - kam se můžete odložit, až vám dojdou síly - prodejní galerie Yellow Corner.

Střecha jako ledová plocha 
Hlavní cíl je nakupování, pravda. Poslední dobou se ale obchodní centra snaží zákazníkům čas strávený v nich zpříjemnit a nabízejí i doprovodný program. Jako třeba v Galerii Harfa. Každé úterý se zde hraje představení pro děti a až do konce prosince probíhá výstava S pastelkou až do Vánoc, kde si můžete prohlédnout - jak jinak než pastelkou malované - obrazy Marie Brožové a zavzpomínat tak na dětství. Od poloviny listopadu si také můžete přijít zabruslit, a to přímo na střechu centra. Vstup je zadarmo a bruslí se do půl sedmé, v sobotu dokonce o dvě hodiny déle. Pokud byste si rádi užili nákupy anebo bruslení v klidu, bez dětí, můžete je ponechat o pár pater níže v dětském koutku.

brusleni%20na%20strese%281%29.jpg

Napráskané adventní neděle
I v ostatních centrech nelení a připravují pro zákazníky adventní program. V Nákupním centru Eden se už od konce listopadu konají vánoční trhy, kde nechybí živý betlém ani poníci. Trhy probíhají před nákupním centrem a pro mlsné jazýčky je připraven trdelník, domácí uzeniny a už tradiční svařák, punč nebo medovina. Páteho prosince přijde i Mikuláš. Každou adventní neděli se pak bude něco dít. První neděli se rozsvěcí vánoční strom, druhou děti nakreslí, jak si představují svůj vlastní vánoční stromeček a třetí se pouštějí balónky s přáním Ježíškovi. 

fotogalerie_foto_12_foto.jpg


jop.jpgJak se to, kam to, proč to nedrží? Nechte si to raději zabalit...
Dopis Ježíškovi budou moci děti poslat i v Galerii Butovice, kde až do poloviny prosince funguje Ježíškova pošta  - schránka, kam děti mohou vhodit své přání. Nákupní galerie však myslí i na děti, které nebudou moci strávit Vánoce s rodiči – na děti z dětských domovů. Proto je připravena schránka, kde si každý může vybrat obrázek s přáním dětí a koupený dárek poté vhodit do velkého boxu. Stejná akce probíhá i v OC Šestka. Tam navíc nabízejí službu pro ty, co neradi balí dárky nebo jen nemají čas. Při útratě nad 500 Kč vám je zabalí zdarma. "Jsem nadšená. Každý rok se mořím s balením, a přitom nemusím. Navíc mi je zabalí líp, než bych to zvládla já," vítá nápad zákaznice Katka.

Děti, skřítci, žádný rozdíl.
Šestici uzavírá největší obchodní galerie u nás, Letňany. Kromě adventní výzdoby centra v mezinárodním duchu, kde se na informačních cedulích dočtete o tom, jak se slaví Vánoce ve všech koutech světa, si pro ty nejmenší připravilo adventní focení. Nechte své dítko zdarma vyfotit spolu s vánočními bytostmi z celého světa a máte tak originální přání k Vánocům a Novému roku. Pozor, akce probíhá pouze o víkendech.

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!