Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Šest tipů, kde si užít otravné vánoční nákupy v obchodních centrech

zábava | 27. 11. 2012

ochodak.jpg

Taky ve vás Vánoce vyvolávají pocity paniky, že nemáte dárky, nemůžete rozmyslet co komu a při pohledu na vyšňořená obchodní centra se vám nevěřícně rozšiřují zornice? Zkuste udělat první krok a poprvé vejít do nákupních galerií s očekáváním opravdové vánoční pohody. Když vyšetříte patnáct minut navíc, můžete si užít vánoční program, který pro vás připravily pražské obchoďáky, a trochu tak ulevit svým nervům. 

Připravila: Michaela Nováková (media@citybee.cz)

Tak trochu jiný adventní kalendář
Mikuláš s Ježíškem nenosí nadílku jenom dětem. V Nákupní galerii Myslbek přichystali i pro dospělé speciální adventní kalendář. Je podobný tomu čokoládovému. Má dvacet čtyři okének, jenže místo čokolád nabízí slevy, velké a každý den jiné. Symbolicky ho otevřít a podívat se, jaký obchod v daný den vytasil slevu, můžete na internetu každý den. Kalendář nabízí slevy od takových značek jako je Calvin Klein, Guess, H&M, Next nebo Gant. Navíc se tam teď otevřel i koutek pro dospělé - kam se můžete odložit, až vám dojdou síly - prodejní galerie Yellow Corner.

Střecha jako ledová plocha 
Hlavní cíl je nakupování, pravda. Poslední dobou se ale obchodní centra snaží zákazníkům čas strávený v nich zpříjemnit a nabízejí i doprovodný program. Jako třeba v Galerii Harfa. Každé úterý se zde hraje představení pro děti a až do konce prosince probíhá výstava S pastelkou až do Vánoc, kde si můžete prohlédnout - jak jinak než pastelkou malované - obrazy Marie Brožové a zavzpomínat tak na dětství. Od poloviny listopadu si také můžete přijít zabruslit, a to přímo na střechu centra. Vstup je zadarmo a bruslí se do půl sedmé, v sobotu dokonce o dvě hodiny déle. Pokud byste si rádi užili nákupy anebo bruslení v klidu, bez dětí, můžete je ponechat o pár pater níže v dětském koutku.

brusleni%20na%20strese%281%29.jpg

Napráskané adventní neděle
I v ostatních centrech nelení a připravují pro zákazníky adventní program. V Nákupním centru Eden se už od konce listopadu konají vánoční trhy, kde nechybí živý betlém ani poníci. Trhy probíhají před nákupním centrem a pro mlsné jazýčky je připraven trdelník, domácí uzeniny a už tradiční svařák, punč nebo medovina. Páteho prosince přijde i Mikuláš. Každou adventní neděli se pak bude něco dít. První neděli se rozsvěcí vánoční strom, druhou děti nakreslí, jak si představují svůj vlastní vánoční stromeček a třetí se pouštějí balónky s přáním Ježíškovi. 

fotogalerie_foto_12_foto.jpg


jop.jpgJak se to, kam to, proč to nedrží? Nechte si to raději zabalit...
Dopis Ježíškovi budou moci děti poslat i v Galerii Butovice, kde až do poloviny prosince funguje Ježíškova pošta  - schránka, kam děti mohou vhodit své přání. Nákupní galerie však myslí i na děti, které nebudou moci strávit Vánoce s rodiči – na děti z dětských domovů. Proto je připravena schránka, kde si každý může vybrat obrázek s přáním dětí a koupený dárek poté vhodit do velkého boxu. Stejná akce probíhá i v OC Šestka. Tam navíc nabízejí službu pro ty, co neradi balí dárky nebo jen nemají čas. Při útratě nad 500 Kč vám je zabalí zdarma. "Jsem nadšená. Každý rok se mořím s balením, a přitom nemusím. Navíc mi je zabalí líp, než bych to zvládla já," vítá nápad zákaznice Katka.

Děti, skřítci, žádný rozdíl.
Šestici uzavírá největší obchodní galerie u nás, Letňany. Kromě adventní výzdoby centra v mezinárodním duchu, kde se na informačních cedulích dočtete o tom, jak se slaví Vánoce ve všech koutech světa, si pro ty nejmenší připravilo adventní focení. Nechte své dítko zdarma vyfotit spolu s vánočními bytostmi z celého světa a máte tak originální přání k Vánocům a Novému roku. Pozor, akce probíhá pouze o víkendech.

 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!