Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

8+1 důvod, proč o víkendu vyrazit na jarní Dyzajn market

doporučujeme | 14. 3. 2017

Náměstí Václava Havla bude o tomto víkendu již tradičně plné dyzajnu, workshopů, hudby, divadla i literatury. Kdybyste váhali, zda na Dyzajn market vyrazit, tady je 8+1 důvod, který vás možná přesvědčí.

Text: Lukáš Rozmajzl

clanky4/Dyzajnmarket2_fotoTomasPolak.jpg

Foto: Tomáš Polák

 

Dyzajn market jaro

Dyzajn market

18.03. - 19.03.


 

1.
Uvidíte nejlepší design
Jarní přehlídky se letos zúčastní i čtveřice nominovaná na Czech Grand Design - grafické studio Take Take Take, šperkař Hanuš Lamr, šperkařka Eliška Lhotská a designérská skupina Lípa.

clanky4/Lipa.jpg
Kreativní dárky s dotykem Česka. A s láskou. To je Lípa.


2.
Užijete si za každého počasí
Největší část Dyzajn marketu najdete venku na piazzettě, ale premiérově se část umělců (ale taky kafe a dortíky) nastěhuje i do sousední provozní budovy Národního divadla.

3.
Bude co jíst a pít
ILoveEspresso budou mít stánek s výbornou italskou kávou LaGenovese uvnitř i venku, uvnitř (v provozní budově ND) je doplní svým rozmarýnovým cheesecakem a jablečnými minibábovkami Sugar MaMa, oblíbená ostravská cukrářka.

clanky4/ILoveEspresso.jpg


4.
O děti bude postaráno
Děti si mohou na workshopech udělat vlastní velikonoční přání. V neděli ráno pak Divadlo pro malý představí pohádku Dlouhý, široký a bystrozraký (na fotce níže).

clanky4/Divadlopromaly-Dlouhysirokyabystrozraky.jpg


5.
Nejen designem živ je člověk
Po celou dobu konání akce poběží doprovodné workshopy, na kterých si děti budou moci vyrobit vlastní pexeso, rodiče vstoupí do virtuální reality a prarodiče pro změnu vyrobí luxusní filcové papuče. Budou divadla, koncerty, autorská čtení spisovatelů...

6.
Nebude toho málo
Na Náměstí Václava Havla se sjede více než 200 dyzajnérů (těch vystavujících, v zástupech diváků jich bude bezpočet).

clanky4/VeronikaCerhovaFabrica.jpg
Kabelky Fabrica made by Veronika Cerhová.


7.
K vidění budou neviděné věci
V rámci jarní edice Dyzajn marketu bude k vidění i část unikátní Limitovky - kolekce výrobků speciálně vybrané z portfolia 40 “vyvolených” tvůrců, návrhářů a autorů.

8.
Je to zadarmo
Tedy k nezaplacení.9.
Pomůžete dobré věci
I tentokrát bude možné podpořit hned několik charitativních projektů - Ponožky od babičky, Sweeter, Charity Gums, Cesta domů, Funky dog a nově uskupení Rolnička, kde v chráněné dílně tvoří lidé s mentálním či zdravotním postižením.

 

Dyzajn market jaro

Dyzajn market

18.03. - 19.03.

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!