Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

"V Praze jsem zažil šílenou noc," vzpomíná Steven z Blood Red Shoes

kultura | 14. 11. 2012

Představte si, že si jdete jen tak v klídku zajamovat se svým kamarádem, zjistíte, že z váš pryští taková energie, že u jednoho jamu zůstat nemůžete, a tak se z vás stane kapela. Několik měsíců nato vydáte první písničky, které nahrajete ve zkušebně na magneťák, a po pár letech zpíváte po celém světě. Britští Blood Red Shoes takové štěstí měli a díky tomu přijedou 24. listopadu už podruhé na koncert do Prahy. Přečtěte si, jak Steven Ansell vzpomíná na Česko, vyhrajte lístky v naší soutěži a zjistěte sami, jestli Laura-Mary Carter se Stevenem dokážou roztančit celý sál Roxy

Napsala: Petra Šarešová

blood%20red%20shoes.jpg


Kluci často říkají, že mít holku v kapele je katastrofa a jistá smrt. Jakto, že jste se ještě nezabili?   
Ukaž mi někoho, kdo to říká, a sleduj, jak jim podříznu krky. Jsou to blbci. 

Jak vypadá vašich patnáct minut před a po koncertě?  
Před koncertem se jen připravujeme, rozehříváme, dáme si panáka whiskey a trávíme co nejvíce času společně, abychom pak na pódiu byli jako gang a ne každý sám za sebe. Spíš se jen tak flákáme. Po koncertě sebou většinou hodíme v šatně na gauč a tak zhruba těch patnáct minut nemůžeme moc mluvit. Snažím se pobrat dech a sundat propocený hadry. Pak, když si odpočineme, a pokud to byla dobra show, paříme. Pokud show nestála za nic, tak máme depku. Nikdy to není mezi tím, vždycky buď dobrý nebo špatný.

Kam se na turné nejvíc těšíte? A nemusíte ze slušnosti říkat Prahu…
(smích) Abych byl upřímnej, nejvíc se těším do Chorvatska. A to proto, že tam jedeme úplně poprvé, nejen jako kapela, ale i jako turisti. Vždycky se hrozně těším na nový zážitky.

blood%20red%20shoes%20koncert%281%29.jpgU nás jste už vystupovali. Co se vám vybaví, když si vzpomenete na Prahu?
Budu zcela upřímný – o těch třech věcech, který mě napadnou, asi nemůžu moc mluvit… Na naši zastávku v Praze nikdy nezapomeneme, byla to jedna z nejšílenějších nocí v mym životě. Potom, co jsme se pohádali, jsem se vypařil do noci s nějakým dost smrtícím pitím. Praha je tím nejhorším místem, kde se tohle může stát.

Je některá z vašich písniček inspirovaná Českem? 
Vlastně ne. Já moc nedokážu říct žádnou přesnou inspiraci našich písniček. Inspirace je pro mě dost záhadná síla. 

Znáte nějakou českou kapelu?  
No jo, neznám vlastně! Možná nám nějaká předskočí na koncertě?

Jaká muzika teď podle tebe v Čechách nejvíc frčí?
Nemám šajna. Ale jestli je tomu jako na zbytku planety, tak předpokládám, že to bude pop verze dubstup, ne?

 

Bez%20n%C3%A1zvu(1).jpg

Přidejte si tuto akci  mezi své oblíbené a do kalendáře a určitě na ni nezapomenete! Nebo si přidejte do oblíbených ROXY  a dozvíte se o všem, co pořádají.
 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!