Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

První CityBeekend pro děti: Kam s rodinou o víkendu v Praze?

doporučujeme | 4. 11. 2016

Před více než čtyřmi lety jsme poslali úplně první CityBeekend. Výběr toho nejlepšího, co nabízí víkendová Praha, posíláme od té doby emailem každý čtvrtek a stal se naší nejoblíbenější rubrikou.

Tento týden se CityBeekendu narodil mladší brácha - CityBeekend pro děti. Chceme ho věnovat všem rodinám, které plánují trávit víkend v Praze společně a hledají aktivity, které jsou zábavné pro děti a ideálně nejen pro ně.

Registrovaným uživatelům budeme samozřejmě naše doporučení posílat emailem jako klasický CityBeekend. Pokud ho chcete taky dostávat do virtuální poštovní schránky, upište se nám ZDE.  Díky! ;-)

clanky4/1002_AlzbetaJungrova.jpg 

Malý Pán si zahrál ve stejnojmenném filmu, teď se dětem představí i na divadle. Foto: Alžběta Jungrová

KAM VYRAZIT V SoBoTU

Po všechny listopadové víkendy obsadí Divadlo v Celetné loutky nejrůznějších tvarů a hlasů. Konkrétně v sobotu odpoledne se dětem (starším 3 let) představí Malý Pán. Větší kluky a holky by mohla bavit rodinná bojovka a další aktivity na Kampě. Pokud hledáte raději něco pod střechou, nechte se šaškem Karlíkem pozvat na zábavnou interaktivní výstavu o Karlu IV. (pro návštěvníky od 3 let). A kdo se nebojí, může se na konci odpoledne vydat na stezku odvahy a zkusit najít poklad v lesoparku Cibulka.

A co NEDěLE?

Na druhou půlku víkendu slibuje předpověď četnější přeháňky, před kterými se můžete schovat třeba v Rudolfinu - rodiče půjdou na výstavu, o malé Rembrandty se mezitím na výtvarné dílně postará zkušená lektorka. Dětem školou povinným dozajista spadne brada v Planetáriu. Návštěvníci bez rozdílu věku se určitě budou bavit s pohádkovými trolly v hračkářství Hamleys. A pokud by se meteorologové s předpovědí na neděli spletli, přijďte si na Dobešku vyrobit lampion a pak tradá do průvodu!

[reklama2/banner_prodeti_small.jpg]  

EXTRA TIP - Králík v rádiu

Nedaleko od Grébovky se do povědomí rodin zavrtal Králík v rádiu. Pod tímto kreativním názvem se skrývá kavárna s velkou hernou. Denně připravují čerstvé polévky a další jídla, včetně vlastních dezertů, aktuálně jede jablečno-oříškový týden.

Na děti v herně neustále dohlíží “chůva”, která pro ně připravuje i program jako zpívánky, říkanky nebo výtvarnou dílničku. Platí se vstupné 50 korun na hodinu, s permanentkou polovic. Zároveň je možné si zde domluvit i placené hlídání potomků, když potřebujete odběhnout mimo podnik.

clanky4/kralik.jpg 

V herně jsou dětem k dispozici jednoduché kostýmy, sukýnky nebo kloboučky. Foto: Králík v rádiu


Partnerem CityBeekendu pro děti je hračkářství Hamleys.

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!