Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Pecka týdne: Muzikálové hity s bujarým dirigentem

kultura | 2. 7. 2012

Kluci se smyčci to umí taky pěkně rozjet. A zvlášť když před nimi stojí Carl Davis, dirigent z Brooklynu, který umí udělat z muzikantů hrajících většinou vážnou hudbu muzikálové harcovníky. Přesvědčte se v úterý v Obecním domě na koncertu Broadway Lights.

[10_main_1328263815.jpg]

My Fair Lady, Lion King, West Side Story, Vlasy a další skvělé muzikály si připomenete skrze jejich hudbu pod taktovkou (doslova) pana Davise. Skladby v podání Českého národního symfonického orchestru uslyšíte v rámci festivalu Prague Proms od 19 hodin ve Smetanově síni Obecního domu. Právě dirigentova osobnost dává koncertu jiskru a švih, každou vteřinu na podiu si očividně užívá. Sám o svém vztahu k hudbě píše: "Narodil jsem se předčasně, moje matka chodila na hodně koncertů a mě to úplně rozvášnilo." 


Podívejte se na loňské vystoupení Carla Davise v Praze (koncert Hollywood nights):
eva%281%29.jpg TIP KRITIČKY KULTURY
"Vějíř proti vedru - to je hlavní pomůcka, kterou byste si s sebou měli vzít. V létě bývá největší vedro hlavně na balkonech, kam sálá teplo z těl v hledišti pod vámi. Ale je rozhodně zajímavé vidět lidi skupovat programy, a jak se pak jimi po celou dobu masově ovívají. Pokud odvrátíte zrak z hlediště na jeviště a zaposloucháte se do programu sestávajícího z hudby slavných muzikálů, čeká vás taky příjemný zážitek. Když tam totiž loni hráli muziku z filmů, to spojení symfonického orchestru se známými melodiemi bylo vskutku dechberoucí. Já osobně bych se těšila na We Will Rock You od Freddieho nebo na Porgy & Bess od Gershwina. Škoda, že tam letos nepůjdu, ale v úterý už budu na Rock For People!“

přehled článků

V parku, pod kyvadlem, na střeše, ve vile na ostrově, v klášteře… Tam všude a na mnoha dalších místech se letos promítají filmy pod širým nebem. Tady je velký přehled 21 letních kin v Praze.

18 nově otevřených podniků, které vás vystřelí do celého světa. Můžete ochutnat japonskou, vietnamskou i mexickou kuchyni, americké burgery v duhovém provedení nebo echtovní české chlebíčky.

Zajímavým trendem poslední doby se stalo propojení výrobny piva s restaurací. Chcete vědět, kde se pivo vaří a designu dobře daří?