Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
18
únor

O lásce, tmě a Amosi Ozovi

Knihovna Václava Havla

zpět na výpis akcí
 

Večer věnovaný jednomu z nejuznávanějších izraelských spisovatelů a intelektuálů Amosi Ozovi, autorovi více než 30 knih, který zemřel 28.12.2018.

Datum:18. 02. 19
Cena:Zdarma
Čas:19:00 - 21:00
Kategorie: kultura|ostatní

Svým dílem vytvořil nezapomenutelnou galerii izraelské reality a jejích politických i duchovních kořenů a konfliktů. K jeho nejvíce ceněným dílům patří Můj Michael (česky Paseka, 2005), Až do smrti (česky Paseka, 2002) a autobiografický Příběh o lásce a tmě (česky v překladu Michaela Žantovského Paseka 2009, 2018).
Oz se dlouhodobě angažoval za mírové řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Za jedinou možnou cestu považoval rozdělení na izraelský a palestinský stát. „To, co se děje v Izraeli, je srážka mezi oprávněným nárokem izraelských Židů na vlastní území se stejně oprávněným nárokem palestinských Arabů,“ řekl jednou.
Oz několikrát navštívil Prahu, kde kdysi studovala jeho matka, a spřátelil se s Václavem Havlem a dalšími českými literáty.
Hosté: Michael Žantovský a Alice Horáčková
Večer moderuje Marek Ženíšek.
Pořádá Knihovna Václava Havla ve spolupráci s institutem TOPAZ.

Knihovna Václava Havla
Tel: 222220112
Ostrovní 13
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

18 nově otevřených podniků, které vás vystřelí do celého světa. Můžete ochutnat japonskou, vietnamskou i mexickou kuchyni, americké burgery v duhovém provedení nebo echtovní české chlebíčky.

Doporučujeme vyzkoušet: