Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
28
září

Prvorepublikový dětský den

Karolinum

zpět na výpis akcí
 

Přijďte 28. září do Karolina a možná potkáte i samotného tatíčka Masaryka! 

Datum:28. 09. 18
Cena:Zdarma
Čas:10:00 - 18:00
Kategorie: pro děti|Kultura

V rámci oslav 100. výročí založení Československa se uskuteční DĚTSKÝ DEN, určený zejména pro děti od tří do patnácti let.

Děti se seznámí s každodenním životem za první republiky, s významnými osobnostmi prvorepublikového veřejného života nejenom z řad politiků, ale i spisovatelů či hudebníků.

Děti si budou moci zacvičit se sokoly, popovídat si s legionáři o jejich sibiřské anabázi a podívat se na populární kousky z dobové divadelní produkce.

Nevšedním zážitkem pro malé i velké účastníky bude i dobrodružná hra v uličkách Prahy, která děti pobaví a poučí o životě města ve 20. a 30. letech minulého století.

V obou dvorech Karolina budou připraveny stánky, ve kterých se bude prezentovat život za první Československé republiky:

- stánky s prvorepublikovým zbožím s cenami a převodem hodnoty na dnešní Kč;

- stánky, v nichž bude prezentována rukodělná činnost pro mladší (kresba, šablony, omalovánky, modelování) i pro starší děti (háčkování, vyšívání, pro kluky tvorba vojenské legionářské průkazky);

- stánky s časopisy a s literaturou (především, avšak nejen s díly Karla Čapka a Karla Poláčka) s důrazem na prvorepublikovou společnost;

- několik stánků s občerstvením (s typickými prvorepublikovými recepty);


Na pódiu vystoupí legionáři, sokolové, bude se hrát též loutkové divadlo, k dispozici budou dětské výtvarné dílničky.

Zástupci libeňského Sokola představí výstavku prvorepublikových dokumentů (fotografie, psané dokumenty, prapory, části nářadí nebo sokolského kroje) a nabídnou dětem společné cvičení.

Mimo prostory Karolina bude probíhat „bojovka“ s pěti stanovišti, kde budou děti pomocí různých úkolů a rozhovorů s představiteli prvorepublikové společnosti chytat zloděje.

Karolinum
Tel: +420 224 491 111
Ovocný trh 5
Praha 1, 116 36
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vezmeme vás na místa, kde jste ještě zaručeně nebyli. Poradíme vám, kde si dát ta nejlepší křidýlka, kde najdete automatizovanou kantýnu nebo kde oslavit narozeniny vašeho psa.

Doporučujeme vyzkoušet: