Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
10
leden

Zemřít pro Design - promítání filmu

Hnutí Brontosaurus - RC Praha

zpět na výpis akcí
 

Každou 2. středu v měsíci se můžete těšit od 18:30 na zajímavé filmy o životním prostředí i společenských témetch.

Datum:10. 01. 18
Cena:Zdarma
Čas:18:30 - 21:30
Kategorie: kultura|kina

Na nejbližším promítání 10. 1. se můžete tešit na film z festivalu Jeden svět: Zemřít pro Design ( Sue Williams / USA / 2016 / 73 min.)

O filmu:
Výroba notebooků, mobilů a elektroniky vůbec je toxická. Zaměstnanci kvůli agresivním chemikáliím umírají na nové druhy rakoviny, mají postižené děti. Výrobci to vědí. Maří soudní procesy a tutlají informace už 30 let. Jedovaté látky nelze zlikvidovat. Rozežírají nádrže, pronikají do vzduchu, cestují po planetě – a škodí všem. Snímek metodicky rozkrývá problém globálních rozměrů. A ukazuje, jak je dále stupňován nelidskými podmínkami v čínských výrobnách, technikami „likvidace“ starých přístrojů či praktikami, jimiž firmy dál nutí zákazníky kupovat nové modely. Na druhou stranu, ve světě se najdou i kutilové razící šetrné cesty, jak s elektronikou zacházet, aby pro nás neměla fatální následky.

Na akci je vstup zdarma a není potřeba se přihlašovat.

Hnutí Brontosaurus -...
Tel: 732 729 742
Malířská 6
Praha 7, 170 00
Navigovat
MHD

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Na duben jsme pro vás vybrali celkem 30 akcí, které jsou zadarmo. Ne, není to apríl. Vzduchem budou létat pomlázky, houpačky na Matějské i čarodějnice na košťatech.

Doporučujeme vyzkoušet: