Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
 

Tradiční festival dětské literatury je zpátky!

Začátek:01. 03. 17
Konec:31. 03. 17
Čas:09:00 - 20:00
Kategorie: pro děti|Kultura

Už malé dítě ví, že ve dvou se to lépe táhne. Kdo z nás by nechtěl mít dobrého kamaráda, se kterým by se mohl podělit o svou radost, starosti i tajemství? Je skvělé mít někoho, komu se můžete se vším svěřit, ale důležité je taky umět poslouchat a porozumět pocitům druhých. Kouzlo přátelství je v tom, že si své kamarády vybíráme sami, nejsou nám „přiděleni“ jako například rodina, a proto záleží jen a jen na nás, koho si vybereme. A najít opravdového kamaráda není někdy vůbec jednoduché.

Právě tématem kamarádství je inspirován již osmý ročník našeho knižního festivalu Literatura 2017, který nese podtitul „Ve dvou se to lépe táhne“. O skutečném přátelství byla napsána už spousta knih, a z literatury tak známe řadu nerozlučných přátel, kteří nás už odmala inspirovali. Připomeňme například pejska a kočičku, Kubulu a Kubu Kubikulu, Macha a Šebestovou, Křemílka a Vochomůrku, Luisu a Lotku, Vinnetoua a Old Shatterhanda a mnoho dalších. 

Výběr toho nejlepšího z české dětské literatury najdete v našem festivalovém knihkupectví v –1. patře. Jsou zde zastoupena i malá nakladatelství, jejichž tituly v nabídce velkých knihkupectví mnohdy ani nenajdete. S některými z autorů se můžete osobně setkat na našich čtvrtečních autogramiádách nebo při festivalových workshopech.

Obchodní centrum DBK...
Tel: 296825112
Budějovická 1667/64
Praha 4, 140 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Každý den je dobrou záminkou pro trochu té zelené terapie. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, kam vyrazit za zelení. Pokud jste pražští, budete je mít na dosah ruky.

Doporučujeme vyzkoušet: