Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
28
března

Brutální líbánky | Diáky

Bio Oko

zpět na výpis akcí
 

Brutalita má mnoho podob aneb Pěšky od Mexika po Kanadu

Datum:28. 03. 17
Cena:150 Kč
Čas:20:30 - 22:00
Kategorie: poznání|cestování

V USA je více než desítka dlouhých, několikaměsíčních trailů, Continental Divide Trail je však bez debaty nejdelší a nejnáročnější. Vede po nejvyšších hřebenech skalistých hor napříč kontinentem od Mexika po Kanadu. Pouště, sníh, nadmořská výška, požáry, sucho, medvědi... Čekali jsme to náročné, ale skutečnost během pěti měsíců na trailu se ukázala ještě brutálnější. Těch necelých 5000 km nás s manželkou prověřilo ve všech směrech.
Diashow Brutální líbánky není jen o místech, kterými Petr a Olga Koskovi prošli, ani nemá boží videa. Je hlavně o tom, co můžete na dlouhém treku zažít, o úžasných, inspirativních lidech které potkáváte, o úplně jiném životě.

Petr Kosek (1979)
Od dob studií aktivní lezec a cestovatel především po americkém kontinentu. Podnikl několik delších treků (Huayhuash, Torres del Paine circuit) a lehkých výstupů v Patagonii, Chile, Střední Americe a USA zakončených několika bigwally v Yosemitech. Když objevil dlouhé treky, podnikl téměř 5-ti měsíční 4200km dlouhý pěší průchod Pacific Crest Trail napříč nejvyššími pohořími na západě USA v roce 2012. Posledním opravdovým dobrodružstvím byl průchod 4500 km dlouhým Continental Divide Trailem po nejvyšších horách středem severoamerického kontinentu v roce 2016. Od mexické hranice po Kanadu.

Olga Kosková (1980)
Díky manželovi Petrovi objevila nadšení pro vysokohorskou turistiku. Continental Divide Trail byl jejím prvním ultradlouhým trekem. Po osmi letech života v korporátní firmě chtěla zažít opravdové dobrodružství a díky CDT treku zjistila, jak jednoduchý život může být a všem, kdo jen trochu uvažují o tom, zažít úplně jiný život ho doporučuje.

Bio Oko
Tel: +420 233 382 606
Františka Křížka 460/15
Praha 7, 17000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: