Procesuální instalace je živým příspěvkem do současné diskuse o významu a pozici umění ve veřejném prostoru.
Pracuje s tématem dočasnosti a proměnlivosti obecně sdílených idejí a jejich uměleckých forem.
Dílo Artura Magrota, Martina Chlandy a Jakuba Rajnocha reaguje na historickou situaci Malostranského náměstí, kde se v průběhu staletí protnulo množství různých idejí, kde se společnost proměňovala, stejně jako způsoby užívání tohoto veřejného prostranství.
Náměstí je prostorem setkávání, historickým místem – průsečíkem řady kulturních odkazů, dopravní křižovatkou a rozcestím. Nese s sebou proto bohaté dědictví historických idejí. V novodobých dějinách zde stály pomníky maršála Radeckého, historika a slavisty Ernsta Denise, jsou zde umístěny také pamětní desky Ference Rakócsiho a Emy Destinové.
Autoři, Artur Magrot (*1985), Martin Chlanda (*1984) a Jakub Rajnoch (*1978) jsou studenty Ateliéru intermediální tvorby pod vedením Dušana Zahoranského a Pavly Scerankové na Akademii výtvarných umění v Praze. Spoluautory ideové koncepce díla jsou kurátoři Galerie hlavního města Prahy.
Koordinace: Jitka Hlaváčková
Doprovodný program:
Veřejná debata na téma: Zapomník aneb život uměleckého díla po jeho životě. Dočasnost a zánik uměleckého díla. S historiky Milenou Bartlovou, Petrem Aghou, Jakubem Bachtíkem a umělcem Petrem Dubem. Dům U Kamenného zvonu, koncertní sál, středa 25. 1. 2017 od 18 hodin
Dílo realizovaly Galerie hlavního města Prahy a Akademie výtvarného umění v Praze ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje Prahy.
Také by tě mohlo zajímat:
Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.
Vybrali jsme nejlepší zmrzlinárny v Praze, nejen v centru, ale i dál od řeky. Ochutnat můžete klasickou zmrzku, parlorky (tedy cookies se zmrzlinou) i lahodný sorbet.