Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
01
března

Za kořením a slávou | Výstava pro všechny smysly

Botanická zahrada hl. m. Prahy

zpět na výpis akcí
 

Vydejte se na cestu za vzácným kořením, čajem i hedvábím do daleké Asie.

Začátek:01. 03. 24
Konec:17. 03. 24
Čas:09:00 - 19:00
Kategorie: poznání|fauna a flora

Při putování za exotickými kraji a rostlinami Vás doprovodí významný cestovatel a učitel 19. století, Josef Kořenský. Přenesete se v čase až do vzdáleného Orientu. Vystavené exponáty si budete moci osahat, k některým si přivoníte a jiné dokonce ochutnáte. K dispozici bude po celou dobu proškolený průvodce, popisky v Braillově písmu a zvukový průvodce výstavou.

ZÁKLADNÍ A PRAKTICKÉ INFORMACE
Výstava je malou ochutnávkou přepestrého asijského světa, který se pomalu po staletí otevíral a obohatil evropskou kulturu i běžný život.

Výstava je vhodná pro všechny věkové kategorie od MŠ až po seniory. Komentované prohlídky pro kolektivy je možné domluvit po dobu konání výstavy během otevírací doby.

Pro skupiny je nutné si rezervovat prohlídku předem na e-mailu eva.novozamska@botanicka.cz. Do předmětu zprávy uveďte "Prohlídka - Za kořením a slávou". Dále, prosíme, napište počet a věk žáků, vámi požadovaný den a hodinu, kontaktní telefon a případně hendikep návštěvníků.

Kdy a kde
Výstava bude probíhat od 1. do 17. března 2024 ve Výstavním sále umístěném v expozici Ornamentální zahrady.

Otevírací doba zahrady v období březen-říjen je denně od 9.00 do 19.00 hodin.

Vstupné
Na výstavu platí běžné vstupné do Botanické zahrady Praha. Vstupné pro školní skupiny činí 80 Kč/žák. 

V ceně standardního vstupného je vstup do celého areálu botanické zahrady i na ostatní výstavy a akce, pokud nemají uvednou jinou částku.

Botanická zahrada hl...
Tel: 234 148 111
Trojská 800/196
Praha 7, 17100
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: