Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
27
června

Letní shakespearovské slavnosti 2023

Letní shakespearovské slavnosti

zpět na výpis akcí
 
Tip

Letní shakespearovské slavnosti jsou nejstarší a největší divadelní přehlídkou pod širým nebem v Evropě zaměřenou na uvádění děl Williama Shakespeara.

Začátek:27. 06. 23
Konec:02. 09. 23
Čas:20:30 - 22:00
Kategorie: kultura|kina

Festival trvá od konce června do začátku září a odehrává se na otevřené scéně na Pražském hradě a v Lichtenštejském paláci na Malostranském náměstí v budově Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze.

Vznik festivalu inicioval prezident Václav Havel. Ten začátkem 90. let otevřel Pražský hrad umělcům, aby na Hrad přilákali veřejnost. První shakespearovské představení tu proběhlo už v roce 1990 a od roku 1998 se tu slavnosti pořádají pravidelně. V letech 1999 a 2000 udělil Václav Havel festivalu svoji osobní záštitu. Akci svou záštitou podpořil v roce 2004 i tehdejší prezident Václav Klaus.

Tento rok vás po dobu více než dvou měsíců čeká přes šedesát představení osmi inscenací Williama Shakespeara - Jak se vám líbí, Hamlet, MacBeth, Bouře, Zimní pohádka, Sen noci svatojánské a Zkrocení zlé ženy.

Slavnosti tradičně obohatí kolegové z Prague Shakespeare Company a jejich premiéra Romeo and Juliet.

Letní shakespearovsk...
Tel: 220514275
Vikářská 39
Praha 1, 11900
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: