Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
13
července

Poznej Tržnici

Holešovická tržnice

zpět na výpis akcí
 

Komentovaná procházka bývalými jatky.

Datum:13. 07. 23
Cena:200 Kč
Čas:17:30 - 20:00
Kategorie: poznání|památky

Dnes Holešovická tržnice, dříve Ústřední jatka královského hlavního města Prahy, vybudovaná v roce 1895 a v roce 1993 prohlášená za kulturní památku, je cennou součástí Evropské stezky industriálního dědictví.

Jak se jatka stavěla a co všechno se ví o jejich historii? Jaké dávné i nedávné příběhy ukrývají jednotlivé stavby? To vše se účastníci dozví na komentovaných procházkách s Kristianem Mejstříkem. Poznají industriální architekturu celého areálu, dozví se, jak fungoval jateční provoz a jeho technologické zázemí, navštíví bývalé stáje hovězího dobytka a zjistí, jakou symboliku v sobě nesou sochy postav s býky u vstupu na Bubenském nábřeží.

>> OMEZENÁ KAPACITA (POUZE 20 OSOB)

> SRAZ: u hlavního vchodu z Bubenského nábřežÍ

> DATUM: 21. 6., 13. 7., 17. 8., 21. 9. vždy v 17:30

> Procházkou provází Kristian Mejstřík

Holešovická tržnice
Tel: 220 800 592
Bubenské nábřeží 306/13
Praha 7, 170 04
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: