Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
14
listopadu

Skvosty sakrální architektury I. - prohlídka

Open House Praha

zpět na výpis akcí
 

Nový cyklus komentovaných procházek s historičkou umění Markétou Čejkovou vás seznámí s první ze tří zcela originálních sakrálních staveb.

Datum:14. 11. 22
Cena:300 Kč
Čas:16:30 - 18:00
Kategorie: poznání|po praze, památky, ostatní

Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně slovinského architekta Jožeho Plečnika vyniká nejen svou vnější siluetou, ale také promyšlenou vnitřní i vnější výzdobou plnou symbolů, o kterých se bude na procházce vyprávět. Průvodkyně vám představí i blízké Plečnikovy spolupracovníky, připomene jeho úpravy Pražského hradu i stavby v rodné Lublani. Která část stavby byla nejnákladnější a co vedlo Plečnika k počátečnímu odmítání účasti na projektu? A jak souvisí podoba kostela s původním názvem této čtvrti –⁠ Královské Vinohrady?

Open House Praha
Tel:
náměstí Jiřího z Poděbrad
Praha 3, 13000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: