Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
29
ledna

Zrzavého Malá Strana - procházka

Open House Praha

zpět na výpis akcí
 

Plachý muž, pábitel, či také úspěšný propagátor vlastní tvorby; to jsou jen některé z charakteristik Jana Zrzavého. Vydejme se po jeho stopách.

Datum:29. 01. 23
Cena:260 Kč
Čas:11:30 - 13:30
Kategorie: poznání|po praze, památky, ostatní

Věděli jste, že jeho plátna patřila spolu s obrázky Josefa Lady k nejčastěji reprodukovaným dílům předlistopadového období a dnes jsou velmi populární i mezi falzifikátory? Kdo ale byl Jan Zrzavý?

Procházka povede ve stopách Jana Zrzavého Malou Stranou, která mu posloužila jako velká inspirace, a kde mnoho let žil. Nejprve se ale zastavíme na Loretánském náměstí, které miloval a často i maloval. Dále zamíříme na Nový Svět k jeho prvnímu pražskému ateliéru a pokračovat budeme na Jánský vršek a k Novým zámeckým schodům, kde bydlel. Ovšem neočekávejte oslavnou ódu na umělce. Procházka Zrzavého Malou Stranou se snaží tvorbu a mimořádně pestrý život této osobnosti představit komplexně a v co nejširších souvislostech.

 

Open House Praha
Tel:
Sraz Loretánské náměstí
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: