Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

21
ledna

Online: Jiří Voráč: Vojtěch Jasný. Filmový básník v ...

Knihovna Václava Havla

zpět na výpis akcí
 

Filmový režisér a scenárista Vojtěch Jasný (1925–2019) náleží k legendárním osobnostem čs. filmového zázraku šedesátých let.

Datum:21. 01. 21
Cena:Zdarma
Čas:19:00 - 21:00
Kategorie: poznání|knihy, ostatní

Jako autor proslul zejména baladickou moravskou kronikou Všichni dobří rodáci (1968). Po sovětské okupaci odešel do exilu a stal se filmovým kočovníkem západní Evropou a Severní Amerikou. Filmový historik a profesor Masarykovy univerzity v Brně představuje svou knihu, kterou právě vydává nakladatelství Host. Sleduje v ní autorův dobrodružný život a jeho košaté dílo v příslušných historických a kulturních souvislostech.
„Je to příběh posedlosti filmem, v němž se touha po umělecké seberealizaci střetává s podmínkami zakázkové průmyslové výroby, potřeby básníka domova s nároky exilového života, pocit vykořeněnosti s usilovným hledáním nových jistot.“
S autorem knihy, Jiřím Voráčem, bude hovořit Andrea Slováková.

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme 10 nově otevřených podniků za rok 2020, které podle nás na pražské scéně nejvíc zazářily. Kolik z nich jste už navštívili a ochutnali?

Doporučujeme vyzkoušet: