Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

19
listopadu

Rembrandt:⁠ revoluce v grafice - online přednáška

Národní galerie

zpět na výpis akcí
 

V čem byla Rembrandtova grafická práce tak výjimečná a nová? Byl úspěšným grafikem již za svého života? Zodpoví kurátorka Blanka Kubíková.

Datum:19. 11. 20
Cena:Zdarma
Čas:18:00 - 19:10
Kategorie: kultura|galerie, ostatní

Přednáška proběhne na Facebookovém profilu Národní galerie Praha a na vaše případné dotazy odpoví kurátorka v komentářích pod přenosem

Rembrandt je pokládán za jednoho z nejoriginálnějších grafiků všech dob. Grafická tvorba byla pro Rembrandta svébytným uměleckým projevem, věnoval se jí se stejným zaujetím a invencí jako malbě. V čem byla Rembrandtova grafická práce tak výjimečná a nová? Byl úspěšným grafikem již za svého života? Jak hodnotili Rembrandtovy lepty jeho současníci a čím jsou inspirativní i dnes? Na tyto otázky se soustředí přednáška připravená u příležitosti výstavy Rembrandt, portrét člověka.

Zdarma / cca 70 min / bez rezervace

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Konečně i Prahu zavalila sněhová peřina, a protože kopce nám snad jen tak nějaký PES nezavře, našli jsme pro vás nejlepší místa, kam můžete v metropoli vyrazit sáňkovat a bobovat.

Doporučujeme vyzkoušet: