Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

21
září

Přednáška ředitele Věznice Teplice plk. Mgr. Petra B...

Komunitní centrum a zahrada Kotlaska

zpět na výpis akcí
 

Přednáška se koná jako doprovodná akce k výstavě Umění bez mříží, jejíž iniciátorem je Petr Blažek - ředitel teplické věznice.

Datum:21. 09. 20
Cena:Zdarma
Čas:10:00 - 12:00
Kategorie: poznání|ostatní

On sám je také hybatelem výtvarné práce s odsouzenými ve své věznici a propagátorem této metody resocializace odsouzených, o které hovoří také v oceňovaném dokumentu ČT Uzamčený svět (https://www.ceskatelevize.cz/porady/11417814822-uzamceny-svet/)

Cílem přednášky bude seznámit vás s činností Vězeňské služby České republiky nejen jako bezpečnostního sboru, ale též jako instituce, která plní významnou roli v procesu resocializace pachatelů trestných činů. V rámci přednášky budou přítomní seznámeni se smyslem a formami výtvarného projevu ve vězeňském prostředí a s cílenými výtvarnými aktivitami, jejichž primární smysl je poskytnout vězněnému člověku dostatečný prostor pro sebereflexi a tím modifikovat jeho nesprávně nastavené vzorce chování.
Součástí přednášky bude komentovaná prohlídka výstavy vedená p. Blažkem, který je hybatelem této činnosti ve své věznici a sám vedl odsouzené při práci na vystavených dílech.

Komunitní centrum a ...
Tel:
Nad Kotlaskou I
Praha 8, 180 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Na druhou vlnu naskočilo zatím jediné autokino – to na Strahově. Až tam vyrazíte, nezapomeňte si cestou pořádně zatopit v autě, ať vám pak poslech bijáku neruší zimou cvakající zuby.

Doporučujeme vyzkoušet: