Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Největší kulinářský festival na světě!

Velký knižní čtvrtek

Menu
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat kontakt přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
Velký knižní čtvrtek

Velký knižní čtvrtek, který se zaměřuje na atraktivní a kvalitní novinky předních českých knižních nakladatelství.

Praha
10000, Praha
Program našich akcí 
 

Inspirací pro vznik Velkého knižního čtvrtku byl tzv. „Super Thursday“, který v britských knihkupectvích symbolicky zahajuje období vánočních nákupů, a také dlouhá česká tradice knižních čtvrtků z doby socialismu, kdy lidé na nové tituly čekali ve frontách před knihkupectvími od brzkých ranních hodin. 

Již první VKČ, který se konal 13. října 2011, přinesl českým čtenářům například první úplné české vydání Souostroví Gulag Alexandra Solženicyna nebo Pražský hřbitov Umberta Eca. Dosud v rámci vyšlo celkem 336 domácích a zahraničních titulů, téměř 60 z nich se stalo bestsellery, a prodalo se více jak 2,4 milionu výtisků. 

Kvalitu výběru knih do kolekcí knižního čtvrtku potvrzuje mimo jiné i fakt, že mnohé z nich získaly prestižní ocenění Magnesia Litera nebo na něj byly nominovány. Své novinky zde uvedli renomovaní a oceňovaní čeští či slovenští autoři, jako jsou Karin Lednická, Jaroslav Rudiš, Miloš Urban, Petra Soukupová, Pavla Horáková, Tomáš Halík, Václav Cílek, Michael Žantovský, Petra Hůlová, Jan Novák, Pavel Kosatík, Jiří Padevět, Lucie Lomová, Bianca Bellová, Jozef Karika, Andrea Sedláčková ad. 

Z nabídky VKČ jsou cenami ověnčené i knihy zahraničních autorů. Za všechny jmenujme například Stehlík spisovatelky Donny Tartové, který získal Pulitzerovu cenu, Nebeská tělesa od Eleanor Cattonové se pyšní Man Bookerovou cenou za rok 2013. V kolekci titulů mají svá díla i tři nositelky Nobelovy ceny za literaturu – Alice Munroová, Annie Ernauxová a Olga Tokarczuková. 

K radosti dětí a rodičů u nás knižní čtvrtek představil také Davida Walliamse, populárního britského autora Babičky drsňačky, dnes již kultovní Prašinu Vojtěcha Matochy a mnoho dalších titulů. 

Velký knižní čtvrtek je sázka na jistotu.

Zpět na homepage