Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Prague Bike Fest 2024

Reduta Jazz Club

Menu
náš tip
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat kontakt přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.

Reduta Jazz Club je již od nepaměti legendárním místem, kde se snoubí skvělá hudba, neotřelá zábava a historie.

Národní 116/20
110 00, Praha 1
Program našich akcí 
 

Brzy po otevření se Reduta stala vyhledávaným podnikem všech milovníků jazzu a je tomu tak dodnes. Přijďte se i Vy nechat okouzlit jedinečnou atmosférou!

Od roku 1958, kdy do Reduty zavítali první jazzoví muzikanti, se na jevišti vystřídalo nepřeberné množství českých i zahraničních hvězd, jen pro příklad Emil Viklický, Martin Kratochvíl, Jiří Stivín nebo Duke Ellington, Benny Goodman, Dee Dee Bridgewater či B. B. King. 

V každodenním živém programu je zastoupeno mnoho proudů a směrů jazzové hudby – tradiční jazz, dixieland, jazzrock, soul, swing i moderní jazz. Hudba a příjemné prostředí je naše silná stránka. I proto nás pravidelně navštěvují umělci, diplomaté politici, stejně jako turisté z celého světa. Vždyť právě tady při své návštěvě se Bill Clinton spontánně přidal se svým saxofonovým partem.

Pro ještě lepší zážitek nabízíme také VIP vstupenky, které Vám zajistí ta nejlepší místa, na kterých seděly osobnosti jako například Madeleine Albrightová, Madam Gucci nebo zpěvačka Zaz. Součástí VIP vstupenky je také speciální dárek a welcome drink z našeho baru. Těšíme se na Vás a zaručujeme, že na Redutu budete ještě dlouho vzpomínat!

Od doby svého vzniku do klubu zavítaly desítky prezidentů z různých států, včetně Václava Havla, Václava Klause nebo Billa Clintona, který v Redutě dokonce dvakrát hrál na saxofon.  

A jak to všechno začalo? V roce 1957 bylo v prostoru bývalé noční vinárny založeno divadélko malých forem. Představení v Redutě byla svéráznou formou moderního literárního kabaretu a nazývala se "Text-appealy". Jejich snahou bylo co možná nejpříměji působit na diváky textem vypravovaným, hraným nebo zpívaným. Později se přidala i jazzová vystoupení, která pro svůj projev svobody a nekonformní vůle nebyla bývalým režimem příliš podporována. 

V programu klubu je ovšem zastoupeno V průběhu času si u nás zahrála řada hudebních mistrů jako například Karel Velebný, Jan Konopásek, Martin Kratochvíl, Tony Ackermann, Emil Viklický, Jiří Stivín, Miroslav Vitouš nebo třeba samotný Bill Clinton, který se spontánně zúčastnil jam session. 

 

Zpět na homepage