Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Lumina Park

Muzeum Karla Zemana

Menu
náš tip
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat kontakt přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.

Vstupte do světa filmových triků génia světového filmu 20. století Karla Zemana. Unikátní interaktivní expozice: focení doporučeno!

Saská 3
118 00, Praha 1 - Malá Strana
Program našich akcí 
 

O MUZEU: 

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po tvorbu z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

Nabízíme bohatý doprovodný program - workshopy animace a trikové tvorby, kreativní výtvarné dílny, komentované prohlídky, hry v expozici muzea, filmové projekce, vyrábění a barvení trilobitů. 

Podrobné informace o programu najdete ZDE.

KDE NÁS NAJDETE: Praha 1 – Malá Strana, Saská 3, Saský dvůr – jen pár kroků od Karlova mostu

Otevřeno: denně 10-19 h.

VSTUPNÉ: 250 Kč, děti do 1 m zdarma, děti do 15 let, senioři nad 65 let, studenti a ZTP 160 Kč, rodinné vstupné (max 2 dospělí a 2 děti do 18 let) 490 Kč; slevy pro školy a skupiny návštěvníků.

 

Zpět na homepage