Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  LORD OF THE RINGS in Concert

Sportovní hala FORTUNA

Menu
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat kontakt přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
Sportovní hala FORTUNA

Aréna v Holešovicích se nově jmenuje Sportovní hala FORTUNA.

Za elektrárnou 419/1
17000, Praha 7
Program našich akcí 
 

Sportovní hala v pražských Holešovicích je jedním z kultovních míst českého sportu i kultury. Aréna dokončená v roce 1962 dala nový domov českému hokeji, který se do ní „přestěhoval“ z legendární Štvanice, v dobách své největší slávy hostila nejenom hokejové šampionáty, ale také mistrovství v krasobruslení, házené nebo volejbalu. Z nespočtu koncertů stojí za připomenutí třeba vystoupení Johnnyho Cashe v roce 1978.

V porevoluční době hala nesla hned několik názvů. Sázková kancelář Fortuna v rámci svého partnerství s HC Sparta Praha s potěšením přivítala možnost dát místu, kde sváděli nezapomenutelné bitvy hráči jako Jan „Gusta“ Havel, Jiří Hrdina, Jiří Holeček či Jaroslav Hlinka nové jméno. Rozhodla se přitom ctít tradici, v Holešovicích od začátku května nestojí Aréna, ale Sportovní hala FORTUNA.

Možnost pojmenování haly v květnu 2022 vychází již z kontraktu, který Fortuna s HC Sparta Praha podepsala před sezonou 2021/2022. Podobně, jako v případě sponzoringu samotného klubu, se jedná o dlouhodobou spolupráci, jejíž detaily po domluvě obou stran nebudou zveřejněny.

 „Fortuna je tradiční česká značka s více než třicetiletou historií. V době, kdy jako první sázková kancelář u nás přijímala první tikety, se na zápasy nároďáku chodilo do Sportovní haly. Dnes je místo nejenom základnou Sparty, ale tak jako před lety i prostorem, kde probíhají významné kulturní a společenské akce. Při úvahách nad novým názvem tohoto jedinečného prostoru proto poměrně jednoznačně převládl názor, že než lidem nabídnout další z mnoha arén, bude lepší, když jim vrátíme starou dobrou Sportovní halu,“ uvedl Ondřej Šnaidauf, manažer sponzoringu sázkové kanceláře Fortuna. V nadcházejících týdnech budou v Holešovicích koncertovat Dream Theater, Korn nebo Foreigner.

Kompletní přehled akcí od nynějška přináší nový web www.sportovnihalafortuna.cz, a to včetně nákupu samotných vstupenek. Vyvěšení nového názvu na samotné hale je pak plánováno v letních měsících.

Zpět na homepage