Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
Slevová knížka OC Letňany

Národní muzeum - Národopisné muzeum - Musaion

Menu
náš tip
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat kontakt přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.

Poznejte s námi lidové tradice v Národopisném muzeum - Musaionu

Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98
150 00, Praha 5
Program našich akcí 
 

Národopisné muzeum. Stálá etnografická expozice seznamuje s každodenním i svátečním životem českého, moravského a slezského venkova v 18., 19. a první polovině 20. století a představuje tradiční lidovou kulturu na území České republiky.

Klasicistní Letohrádek Kinských v Kinského zahradě na rozhraní Smíchova a Malé Strany byl postavený v letech 1827-1831 architektem Heinrichem Kochem. Od roku 1903 je sídlem národopisného muzea zaměřeného na tradiční lidovou kulturu Čech, Moravy a Slezska. Nově vytvořená stálá expozice, v roce 2007 nominovaná na cenu Evropské muzeum roku, představuje každodennost venkova i sváteční chvíle tradiční vesnice 19. a 1. poloviny 20. století - lidové kroje, tradiční zemědělství, řemeslné výrobky, bydlení a zařízení domácnosti a lidové umění.

Speciální část expozice seznamuje s obyčeji a obřady spojenými s jednotlivými ročními obdobími - od masopustu do Vánoc - a ze zvyky spjatými s průběhem lidského života. Národopisné muzeum pravidelně nabízí výstavy představující unikáty lidové kultury českých zemí i Evropy, cyklus vystoupení folklorních souborů, přednášek a ochutnávek regionálních specialit, seznamujících s jednotlivými etnografickými oblastmi České republiky, kurzy a předvádění tradičních řemesel a rukodělních technik, kurzy lidových tanců, výtvarné dílny pro děti, dospělé a rodinné i školní kolektivy.

Po návštěvě muzea lze navštívit unikátní roubený kostelík svatého archanděla Michaela ze 17. století, převezený do Prahy péčí Národního muzea v roce 1929 z tehdejší Podkarpatské Rusi. Prohlédnout si můžete také dřevěnou zvoničku z Valašska, barokní boží muka ze Žižkova nebo pokračovat procházkou přes nově rekonstruovanou historickou Zahradu Kinských přes Petřín na Pražský hrad.

Zpět na homepage