Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Sigur Ros - koncert - Praha

Kinoskop Adventor

Menu
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat kontakt přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
Kinoskop Adventor

Organizace Adventor o. s. provozuje komunitní centrum pro osoby na spektru autismu od července 2017 v podzemích prostorách domu U Slavických.

Ječná 19
120 00, Praha 2
Program našich akcí 
 

Efektem projektu je přinášení zajímavých dokumentárních filmů od českých i zahraničních autorů, s nimiž jsme v kontaktu, jelikož sami vytváříme dokumentární filmy. Projekce doprovázejí besedy s autory, aktéry nebo místními stakeholdery. Tvůrčí skupina Adventor MEDIA už několik let obohacuje českou scénu dokumentárními filmy tykajícími se autismu. Během nesčetných účastí na festivalech jsme došli k názoru, že je velká škoda, že řada krásných dokumentárních filmů absolvuje jednu projekci na festivalu a zmizí. Tato svědectví o životě rádi nabízíme obyvatelům Prahy 2 v kině, které působí útulně (kapacita 54 míst), zajímavě (podzemí historické budovy) a v přátelské atmosféře s možností občerstvení. Navíc se na provozu prostor podílejí i kolegové zaměstnaní na chráněných pracovních místech, což posouvá jejich pracovní uplatnění z nácvikové práce na týmovou spolupráci v užitečném projektu. Dalším zajímavým rysem je, že kino má snížený jas a sníženou hlasitost s ohledem na zvýšenou smyslovou citlivost lidí na spektru autismu. To vítají i ti návštěvníci, kteří neradi navštěvují příliš hlasité a přeplněné sály multiplexů. Projekt Kinoskopu rozšiřujeme o debatní večery na témata poutající pozornost nejen lidí s autismem, ale i široké veřejnosti. Kinoskop tak bude plnit roli místa pro zajímavá setkávání, nabízet i diskuze na neotřelá témata a profily zajímavých lidí. Jsme přesvědčeni, že projekt uspěje ve svých cílech a najde si stálé místo v srdcích obyvatel nejen Prahy 2.

Zpět na homepage