Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Největší kulinářský festival na světě!

DAVID GARRETT

Menu
náš tip
01.10. do 01.10.
20:00 - 23:59
O2 arena
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
 
DAVID GARRETT

Žádná filharmonie, raději Coldplay. „Ďáblův houslista“ David Garrett s vizáží rockové hvězdy předvede poprvé svou sólovou show v O2 areně

 
Cena: od 1 490 Kč
 
O2 arena
Českomoravská 17
190 00, Praha 9
Vizitka pořadatele 
 

Houslista David Garrett je známý českému publiku hlavně jako hostující hvězda koncertu České filharmonie z roku 2015. Tento charizmatický umělec německo-amerického původu však působí na scéně již 10 let. A doslova řádí. Kromě klasických melodií totiž publikum hltá jeho předělávky slavných popových či rockových písní. Garrett se nebojí sáhnout do repertoáru Coldplay, Prince nebo Nirvany. Celosvětové turné zavede Davida Garretta 1. října 2019 poprvé do pražské O2areny. 

Osmatřicetiletý David Garrett dosud vydal jedenáct alb, to poslední  názvem Unlimited – Greatest Hits vychází právě v těchto dnech. Jako oslavu jedné dekády na hudební scéně vyráží rodák z Německa na stejnojmenné celosvětové turné. V Praze se Garrett divákům již představil před třemi lety coby hostující houslista na koncertu Pražské filharmonie pod taktovou Jiřího Bělohlávka.

První sólový koncert v O2areně v Praze 1. října 2019 už však bude zcela v režii charizmatického umělce, který zejména ženské publikum ohromuje svým vzezřením hollywoodské star. Garrett nezapře modelingové zkušenosti, a když rozehraje své housle do tónů Nothing Else Matters od Metallicy nebo legendární Smells Like Teen Spirit od Nirvany, je jasné, kde se vzala přezdívka „Ďáblův houslista“. Jak široký je jeho repertoár, tak široké je jeho publikum. Hey Jude, Purple rain, ale i Beethovena Osudová nebo Debussyho Svit luny. To je rejstřík Davida Garretta – Paganiniho mezi popovými hvězdami a Jimiho Hendrixe mezi houslisty. 

 „Moc se těším na světové turné, ale ještě víc na to, že vezmu své fanoušky na vzrušující a nevšední hudební cestu. Nejen s ostatními hudebníky na scéně, ale právě s publikem chci patřičně oslavit neuvěřitelných deset let na profesionální hudební scéně,“těší se David Garrett, který dosud obdržel za své nahrávky 24 zlatých a 16 platinových ocenění od Německa přes Hongkong, Singapur a Tchaj-wan až po Mexiko nebo Brazílii. 

Poslední světové turné Explosive Live v letech 2017/2018 vidělo přes 400 000 diváků ve dvaceti zemích. David Garrett excelentně zvládá přechody od nejkomplikovanějších klasických kompozic k nejslavnějším moderním písním současných hudebních es, což ho řadí k nejlepším instrumentalistům naší doby. 


Zpět na homepage