Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
Slevová knížka OC Letňany

Alberto Giacometti

Menu
náš tip
19.07. do 01.12.
10:00 - 18:00
Národní galerie
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
 
Alberto Giacometti

Velká letní retrospektiva v českém prostředí poprvé představí dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století Alberta Giacomettiho.

Národní galerie
Veletržní palác
Praha 7
Vizitka pořadatele 
 

V meziválečném období patřil k jádru pařížské avantgardy, po druhé světové válce proslul tenkými, protáhlými figurami. Na výstavě bude přes 100 plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.
Giacomettiho tvorba se v posledních letech těší zvýšenému zájmu. Předloni o umělci vznikl celovečerní film Final Portrait v hlavní roli s oscarovým hercem Geoffreym Rushem. Vloni pak byl v Paříži otevřen Giacomettiho rekonstruovaný ateliér včetně předmětů typu popelníku nebo nedokončených skic, které po autorově smrti roku 1966 zachovala jeho někdejší modelka a pozdější manželka. Ve druhé polovině loňského roku se velká retrospektiva Giacomettiho děl uskutečnila v newyorském Guggenheimově muzeu.


Zpět na homepage