Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
NaFilm

Cirk La Putyka (A)live: Hit, Tell the Difference - online

Menu
náš tip
08.04. do 08.04.
20:00 - 23:59
Cirk La Putyka
web
  • Omlouváme se, ale Vaše zařízení
    neumožňuje vygenerovat akci přímo.

    Pro zaslání náhradního exportu v e-mailu
    se musíte nejprve přihlásit.
 
Cirk La Putyka (A)live: Hit, Tell the Difference - online

Premiéra záznamu inscenace, která proti sobě postavila českou a rwandskou cirkusovou poetiku.

 
Cena: Zdarma
 
Cirk La Putyka
Online
120 00, Praha 2
Vizitka pořadatele 
 

Premiéra záznamu inscenace, která proti sobě postavila českou a rwandskou cirkusovou poetiku. Stream na podporu rwandských akrobatů uvádí živě Rosťa Novák.

Hit je o kulturních nárazech. Je o předsudcích a snech. Hit je oslava. Hit je o ženě, o mámě, o úsměvu. Hit má smysl. Unikátní projekt propojující akrobaty, tanečníky, herce a muzikanty ze Rwandy, České republiky, Kanady a Francie. Na nekompromisně rozdělené scéně, napůl travnaté a napůl evokující diskotékový parket, se setkalo deset rwandských chlapců a mladých mužů s pohnutými osudy s tanečníky, akrobaty a hudebníky z bohatého západu. Kdo je bohatý a kdo chudý? A jak silná je hranice mezi materiálním a duchovním štěstím?

Představení vzniklo na základě spolupráce rwandského souboru Future Vision Acrobat, Cirku La Putyka a týmu dokumentaristů, kteří o rwandských umělcích natáčeli film. Do něj přizvali Rostislava Nováka mladšího, aby ve městě Gisenyi, přímo na travnaté pláži u jezera Kivu, s mladými akrobaty uspořádal cirkusový workshop. Od původní myšlenky ale nebylo daleko k projektu produkčně mimořádně odvážnému – přivézt rwandský nový cirkus do Prahy. Vzniklo představení, jehož premiéra a další uvedení na festivalu Letní Letná vyprodávaly šapitó a o rok později společně s dokumentárním filmem nadchlo diváky na Jatkách78 i filmovém festivalu v Karlových Varech.


Zpět na homepage