Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Zavřít reklamu
  Kurz herectví – Divadlo Procity

CityBeeCityBee

Menu

Potkejte se s Franzem Kafkou: Na výstavě, v tělocvičně nebo ve videohře

redakce@citybee.cz | 3. 6. 2024

Na rok 2024 připadá 100. výročí od úmrtí jednoho z nejslavnějších a nejlepších českých spisovatelů – Franze Kafky. Chtěli byste se s ním znovu potkat? Na osobní setkání už je samozřejmě pozdě, ale na to zprostředkované je ideální čas. Můžete zajít na výstavu, do Muzea literatury., zahrát si můžete ale i videohru, která oživuje Kafkův literární svět ve virtuálním prostoru.


Jaroslav Róna, Kafka v Terstu, 2020
Obraz z výstavy Kafkaesque v DOXu

1. Kafkaesque

V DOXu se koná výstava Kafkaesque, na které jsou k vidění díla více než 30 současných umělců inspirovaná Kafkovým dílem. Výstava je skvělou ukázkou toho, že Kafkovo dílo se svými odkazy na existenciální strachy a osobní úzkosti je pro naši dobu vysoce relevantní.

 

Kafkaesque | Výstava

Centrum současného umění DOX

09.02. - 22.09.
2. Hry Franze Kafky

Výstava v Muzeu literatury stylizovaná jako procházka tělocvičnou bourá klišé, že Franz Kafka byl „světem unavený člověk, kterého sžíraly bizarní fantazie“. Vedle unikátních dokumentů, rukopisů a fotografií představuje i díla dalších autorů.

 

Hry Franze Kafky

Muzeum literatury

21.05. - 15.09.

clanky10/rocio-perera-c46SxK7mrTM-unsplash.jpg
Pomník Franze Kafky. Bronzovou plastiku od sochaře Jaroslava Róny najdete na rohu Dušní a Široké ulice. Přesná lokace je ZDE.


3. Playing Kafka

Goethe-Institut vyvinul společně s nezávislým herním studiem Charles Games videohru, která oživuje Kafkův literární svět ve virtuálním prostoru. Jaká rozhodnutí byste učinili, kdybyste byli Josefem K.? Každá volba ovlivňuje průběh hry a příběhu. Hra je k dispozici zdarma.

 

Goethe-Institut

Podporujeme znalost německého jazyka v zahraničí a pěstujeme mezinárodní kulturní...Další možnosti, kde v Praze „potkat“ Franze Kafku

 

Muzeum Franze Kafky

Přijďte na výstavu a nahlédněte do světa jedné z nejvýznamnějších postav světové...


 

Kafka has left the building

Divadlo Na zábradlí

06.06. 19:00


 

Fotoalbum rodiny Kafkových

Goethe-Institut

05.06. - 20.09.


 

Po stopách Franze Kafky

CityBee podporuje

03.06. - 03.07.


 

Kafkův dopis otci

Nová scéna

15.06. 20:00


 

S Franzem Kafkou za školou

Prague City Tourism

27.06. 18:00


clanky10/guglielmo-basile-tGTk6JNyKc4-unsplash.jpg
Asi netřeba dodávat a zmiňovat, ale Kafkovu otáčející hlavu najdete na Národní třídě za obchodním domem Máj a Quadrio. Autorem je David Černý.
Foto: Guglielmo Basile

Výpis článků