Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Našli jsme nabídku, cos hledal nebo zpět na výpis?  

Zóna 2012

Zóna 2012

Zóna je oázou pro setkávání a odpočinek, zároveň je místem pro nejrůznější akce.

Ovocný trh 1
Praha 1,
http://www.facebook.com/zon…

Tel. 111111

Současná města přestávají být místy příjemnými pro život. Přestávají být místy setkání a stávají se kulisami ilustrujícími běh odněkud někam. Fungování spousty obyvatel měst se omezuje na ranní průlet městem, odjezd do práce a večer zase zpět - do bubliny svého bytu. Organizátoři chtjí narušit tento stereotyp a vytvořit zónu, která by umožnila obyvatelům Prahy si na chvíli vydechnout a vnímat město jinak. Představují si, že si zde lidé budou moci jak užít klidu, dát si v klidu občerstvení a přitom se třeba seznamovat se “sousedy“.
 
Od pondělí 23.7. do soboty 4. 8. tak bude na Ovocném trhu v Praze fungovat multikulturní prostor zvaný Zóna. Zóna bude zbudovaná ze 420ti palet a 20ti vzrostlých živých stromů a měla by se stát na 13 dní místem pro setkávání, odpočinek v centru Prahy. Kromě zbudování chillout zóny bude z místa i komorní kulturní centrum. Toto podium tedy bude rovněž zázemím pro širokou škálu akcí.

Program bude zaměřený například na architekturu, urbanismus, ale i fenomény spojené s městem a s městským životem, jako je urban/guerilla gardening, ekologické projekty, cyklistika ve městě, koncerty, videoprojekce, přednášky/prezentace (culburb, chodci sobě, automat, komunitní zahrady, hardware gardening, multimedia art, dění na současné hudební scéně…). Dále také hromadné grillování, filmové promítání s úvodem teoretika, violloncelelovž koncert, nebo fanzin workshop či lekce jógy atd.

Programová různorodost má oslovit rozmanité publikum, oživit danou lokalitu a propojit místní obyvatele. Je lákavá představa, že se náhodný chodec zastaví jen tak si vydechne, sedne či lehne. Jde o to vytvořit oázu uprostřed vyprahlých kamenných skal. Prostor, kde si úředník v obleku sní svou rychlou snídani, dvě babičky si odpoledne popovídají při cigaretě, a večer si tu dají sraz lidé před kinem, nebo ještě lépe přijdou na něco v našem programu.

0 Kč
od
23. 07.
do
04. 08.
vizitka:
Zóna
kategorie:

kultura | divadla, koncerty, kina,
sport | běh a kolo, fitness, relaxace,
poznání | po praze
lokace:
Praha 1

Také by Tě mohlo zajímat:

Galerie Vivo

Maltézské náměstí 3 
Praha 1,
http://www.galerie-vivo.cz/

Osobní záznam Oblíbený záznam Záznam oblíbené společnosti
Přidat do oblíbených

Sdílet:

Facebook

export do kontaktů
Více výhod pro přihlášené

Kamina Boat

Hořejší nábřeží, Smíchovská náplavka
Praha, 15000
www.kaminaboat.cz

Osobní záznam Oblíbený záznam Záznam oblíbené společnosti
Přidat do oblíbených

Sdílet:

Facebook

export do kontaktů
Více výhod pro přihlášené

Kurator

Karolíny Světlé 17
Praha 1,
http://kurator.cz/

Osobní záznam Oblíbený záznam Záznam oblíbené společnosti
Přidat do oblíbených

Sdílet:

Facebook

export do kontaktů
Více výhod pro přihlášené