Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
16
listopadu

LETNÁ 2 - znovu za demokracii!

Milion chvilek pro demokracii

zpět na výpis akcí
 

16. listopadu se sejdeme na Letné. Společně vyšleme mocným důrazný vzkaz: jsme tady a musí se s námi počítat!

Datum:16. 11. 19
Cena:Zdarma
Čas:14:00 - 16:30
Kategorie: kultura| poznání| lifestyle|

Třicet let po sametové revoluci nemáme moc důvodů k optimismu. Justice i veřejnoprávní média jsou v ohrožení a prezident nerespektující Ústavu slibuje premiérovi v obrovském střetu zájmů prezidentskou milost, bude-li to třeba.

16. listopadu se sejdeme na Letné, abychom dali najevo, že nám to není jedno. Společně vyšleme mocným důrazný vzkaz: jsme tady a musí se s námi počítat!

HLAVNÍ SDĚLENÍ

1) Požadavek na demisi trvá. Důvodů k ní za poslední měsíce neubylo, ale přibylo. Naše obavy z účelové výměny ministra spravedlnosti se potvrdily. Proto budeme opět zcela jasně žádat DEMISI ANDREJE BABIŠE A MARIE BENEŠOVÉ ‼️

2) Obrátíme se i na demokratickou opozici a vyzveme ji, aby v dohledné době přišla s řešením velkého problému, kterým je obrovské množství hlasů, které se ve volbách v roce 2017 kvůli roztříštěnosti demokratických stran nakonec přetavilo na mandáty pro ANO (www.hlasprodemokracii.cz).

3) Představíme dlouhodobou vizi Milionu chvilek pro demokracii a novou podpisovou výzvu, díky níž se bude moci do obrany a zlepšování demokracie zapojit skutečně každý. Zároveň představíme čtyři konkrétní nepřekročitelné čáry. Pokud je politici překročí, vyjdeme do ulic a budeme demokracii bránit.

Proto má smysl přijet na Letnou. Rozpínavosti oligarchů a populistů je třeba stanovit hranice. Dobré tendence ve stranách demokratické opozice je třeba podpořit. A konečně je třeba pozitivně formulovat, oč usilujeme a dát najevo připravenost demokracii bránit, bude-li to třeba.

V sobotu 16. listopadu ve 14:00 potkáme na Letenské pláni!

V neděli 17. listopadu potkáme na náměstích a návsích po celé zemi!

Milion chvilek pro d...
Tel:
Letenská pláň
Praha 7
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Doporučujeme vyzkoušet: