Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & aktuální informace o akcích v Praze

Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální info u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

 

Letošní Vánoce U Halánků jsou zaměřeny na poznávání starověkého Egypta!

Datum:14. 12. 19
Cena:Zdarma
Čas:14:00 - 17:00
Kategorie: poznání|muzea, pro děti| Zábava, Kreativita

Přijďte se svými blízkými strávit předvánoční odpoledne plné pohody, poznávání a tematického tvoření. Náprstkovo muzeum pořádá již tradičně předvánoční akci Vánoce U Halánků, která je letos věnovaná tématu starověkého Egypta. Starosti o dárky a pečení cukroví proto nechte doma a přijďte se společně bavit, tvořit a poznávat starověkou egyptskou civilizaci!
Program:

    Komentovaná prohlídka (vždy ve 14.00, 15.00 a 16.00 h)

    Lektor provede děti i dospělé výstavou Na březích Nilu, která je zaměřena na každodenní život starých Egypťanů.  Seznámíme se s přírodou, podnebím, rostlinami a zvířaty nilského údolí. Muzejní exponáty nám napoví, jaká řemesla staří Egypťané vykonávali. Poté zavítáme do staroegyptské zahrady a zahrajeme si staroegyptskou hru senet. Nakonec si prohlédneme zvířecími mumiemi a popíšeme si proces a význam mumifikace.
     
    Výtvarná dílna (první část 14.00–15.30 h, druhá část 15.30–17.00 h)

    Ve stejný čas bude pro zúčastněné připravena výtvarná dílna, která se bude skládat ze dvou částí. V první části budeme tvořit papírová vánoční přání různých tvarů, barev a afrických motivů. Budete si tak moc vyrobit sobě vlastní a osobitá přání. Ve druhé části výtvarné dílny, si vytvoříme africký náramek, kterým budou moci děti obdarovat své blízké či kamarády!
 

Národní muzeum - Náp...
Tel: 224 497 500
Betlémské náměstí 269/1
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Nové chutě, vůně, záliby nebo inspiraci do šatníku můžete objevovat v desítce nových podniků, které se pro vás otevřely v srpnu 2020.

Doporučujeme vyzkoušet: