Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

Česká výtvarná avantgarda 20. let minulého století se stala námětem už mnoha výstav, ale celistvě s novými poznatky zpracována dosud nebyla

Začátek:27. 11. 19
Konec:26. 04. 20
Čas:09:00 - 18:00
Kategorie: kultura|galerie poznání|

Připravovaná výstava a publikace Galerie hlavního města Prahy má být dosud nejpodrobnější i naprosto originální.
Soustředí se zejména na to, co bylo pro Devětsil zásadní: odklon od tradičního pojetí autonomního díla, jak to ukázala slavná výstava Bazar moderního umění z roku 1923. Kurátorka Alena Pomajzlová hodlá zdůraznit takzvaně intermediální tvorbu avantgardistů, k nimž patřil Karel Teige, Jaroslav Seifert, Vladislav Vančura, Adolf Hoffmeister, Toyen či Jindřich Štyrský, čestným členem byl například Charlie Chaplin.
Výstava ukáže zájem Devětsilu o architekturu, fotografii, film či divadlo. Počítá se s architektonickými a scénografickými modely, filmovými projekcemi, zvukovými nahrávkami i digitalizovanými časopisy.

Dům U Kamenného zvonu
Tel: 224 828 245
Staroměstské náměstí 605/13
Praha 1, 10000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Darujte univerzální voucher, ať si každý může vybrat svůj oblíbený příběh! Bude to úniková hra na motivy Star Wars, Titanicu, Saw, Freddy Krueger, nebo Márnice?

Doporučujeme vyzkoušet: