Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

Třiašedesátiletý sochař, výtvarník a hudebník Stefan Milkov, někdejší člen skupiny Tvrdohlaví, bude mít na podzim přehlídku v Galerii Václava Špály.

Začátek:25. 10. 19
Konec:08. 12. 19
Čas:10:00 - 17:00
Kategorie: kultura|galerie poznání|

Milkov se po studiu na UMPRUM kolem poloviny osmdesátých let minulého století zapojil do aktivit nově se rodící generace postmoderních umělců. Ještě za studií se spřátelil s Jaroslavem Rónou a Františkem Skálou, společně pak roku 1987 založili skupinu Tvrdohlaví.
V téže době si Milkov vytvořil specifický výtvarný rukopis ovlivněný ironií, humorem a parodií, který se námětově točí kolem bájných a mytických postav a výjevů. Objevují se v něm křesťanská i rodinná témata. Vedle figurálních plastik dnes Milkov vytváří také abstraktní sochy.

Galerie Václava Špály
Tel:
Národní 59/30
Praha 1
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vezmeme vás na ty nejlepší vánoční trhy, ochutnáte tradiční i netradiční vánoční speciality, nakoupíte ekodárky, zajdete na mikulášskou... Tady je předvánoční nadílka těch nejlepších prosincových akcí zdarma.

Doporučujeme vyzkoušet: