Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

Grafické práce a objekty z 60. let

Začátek:02. 10. 19
Konec:01. 03. 20
Čas:10:00 - 18:00
Kategorie: kultura|galerie poznání|

V uplynulém roce se devadesáti let dožila malířka a ilustrátorka dětských knih Květa Pacovská, která vystudovala malbu ještě u Emila Filly a s asamblážemi se jí věnuje od 60. let minulého století.
Držitelce prestižní Ceny Hanse Christiana Andersena před třemi roky Galerie hlavního města Prahy věnovala velkou výstavu v Městské knihovně. Letos tatáž instituce obrátí pozornost k volné grafice a objektům z papíru. Ty Pacovská tvořila zejména v 60. a na počátku 70. let minulého století.
"Této oblasti nebyla doposud věnována náležitá pozornost a pro příznivce jejího díla bude do značné míry překvapující," avizuje kurátorka Hana Larvová, podle níž jsou právě v této rané grafice zformulována základní východiska, z nichž dílo Pacovské vychází. Výstava se uskuteční v Colloredo-Mansfeldském paláci v Praze.

Colloredo-Mansfeldsk...
Tel: 227195134
Karlova 2
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Darujte univerzální voucher, ať si každý může vybrat svůj oblíbený příběh! Bude to úniková hra na motivy Star Wars, Titanicu, Saw, Freddy Krueger, nebo Márnice?

Doporučujeme vyzkoušet: