Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

Grafické práce a objekty z 60. let

Začátek:02. 10. 19
Konec:01. 03. 20
Čas:10:00 - 18:00
Kategorie: kultura|galerie poznání|

V uplynulém roce se devadesáti let dožila malířka a ilustrátorka dětských knih Květa Pacovská, která vystudovala malbu ještě u Emila Filly a s asamblážemi se jí věnuje od 60. let minulého století.
Držitelce prestižní Ceny Hanse Christiana Andersena před třemi roky Galerie hlavního města Prahy věnovala velkou výstavu v Městské knihovně. Letos tatáž instituce obrátí pozornost k volné grafice a objektům z papíru. Ty Pacovská tvořila zejména v 60. a na počátku 70. let minulého století.
"Této oblasti nebyla doposud věnována náležitá pozornost a pro příznivce jejího díla bude do značné míry překvapující," avizuje kurátorka Hana Larvová, podle níž jsou právě v této rané grafice zformulována základní východiska, z nichž dílo Pacovské vychází. Výstava se uskuteční v Colloredo-Mansfeldském paláci v Praze.

Colloredo-Mansfeldsk...
Tel: 227195134
Karlova 2
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Nadopujeme vás cukrem v nově otevřené pobočce Waf-Waf v Palladiu. Pak si skočíte na jedno do Old Smíchov Pub. A veselou mysl udržíte i na kurzech malování v nové škole. Otevřela i kočičí kavárna nebo mexické bistro.

Doporučujeme vyzkoušet: