Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
22
června

Festival Lusófona

Portugalské centrum Praha

zpět na výpis akcí
 

17. ročník Festivalu Lusófona proběhne 22. a 23. června 2024 na Žižkově!

Začátek:22. 06. 24
Konec:23. 06. 24
Cena:Zdarma
Čas:14:00 - 23:59
Kategorie: kultura|koncerty, gastro| festivaly

Hlavní programové linie budou ve znamení dvou pro Portugalsko významných výročí - 500 let od narození renesančního básníka Luíse de Camõese a 50 let od Karafiátové revoluce, která v roce 1974 definitivně ukončila fašistický režim a otevřela Portugalsko světu.

Během prvního festivalového dne proběhne od 14h v režii uměleckého souboru Hotel Europa divadelní workshop určený pro profesionály i neprofesionály, kteří se chtějí dozvědět více o metodě dokumentárního divadla, které mísí divadlo, pohyb a reálné příběhy. Tématem dílny je reflexe Karafiátové revoluce, ale také hledání souvislostí se Sametovou revolucí.

Druhé výročí si připomeneme v rámci programu Literárního koutku.
Připravili jsme pro vás také bohatý kulturní program: čeká vás filmové promítání ve spolupráci s festivalem Kino Brasil, koncerty, workshopy brazilských tanců, cestovatelská přednáška nebo program pro děti.

Letošním headlinerem je zpěvačka CRISTINA CLARA, která vystoupí v sobotu ve večerních hodinách. Nedělní odpolední hudební program bude patřit brazilské Roda de samba a kapele Grupo BRCZ.

Na velkém plátně si budou moci všichni fotbaloví fanoušci vychutnat zápas Portugalsko x Turecko.

V rámci lusofonního trhu budete moci po oba dny festivalu jako každý rok ochutnat speciality z Portugalska a Brazílie.

V sobotu nás již tradičně čeká grilování v Portugalsku populárních sardinek.

Žižkostel
Tel: 775129725
náměstí Barikád 1520/1
Praha 3
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: