Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
30
září

Food festival v rytmu samby

Butky Park

zpět na výpis akcí
 

Butky Park provoní food festival a roztančí brazilská samba.

Datum:30. 09. 23
Cena:Zdarma
Čas:13:00 - 19:00
Kategorie: kultura|hudba, gastro| festivaly, poznání| cestování

Děti už jsou zpátky ve škole, s létem by se ale měli rozloučit i jejich rodiče a vůbec všichni dospělí. Butky Park, nový volnočasový areál v sousedství pražského obchodního centra Galerie Butovice a Prokopského údolí, proto 30. září od 14 hodin rozehraje symfonii všech smyslů při food festivalu, latinskoamerických tancích i cestovatelském vyprávění. Vstup je zdarma.

Butky Park, to je pro každého něco. Pro děti unikátní hřiště s ptačí tematikou od dánských designérů, pro dospělé zase gastro zóna a prostor pro sportovní aktivity. A především té druhé skupině bude patřit v Butky Parku poslední zářijový víkend, i když ani děti samozřejmě nepřijdou zkrátka.

Food Fest v Butky Parku nabídne na desítku stánků a s nimi i chutě z různých koutů celého světa. Neudržíte se u sladkého? Máte raději slané? Že má mít pořádné jídlo vysoké chilli grády? Nebo naopak žasnete nad tím, jak kreativní a lahodná může být vegetariánská kuchyň? Vybere si jednoduše každý. 

Načerpat tipy a triky či inspiraci zase bude možné na kuchařské show Marka Raditsche, který byl jedním z porotců z porotců soutěže MasterChef Česko. Jeho mottem je, že k dobrému jídlu nepotřebujete drahé suroviny, ale spíš nápad. Sám jich má spoustu a určitě se o ně rád podělí. A protože k jídlu patří i dobré pití, můžete si zkusit namixovat drink při barmanském workshopu.

Vášeň, energii či eleganci a s nimi útok na zbývající smysly přinese taneční vystoupení skupiny Tradición, která je největším a nejdéle fungujícím souborem u nás zaměřeným na tradiční a exotické latinskoamerické tance. Členy Tradición jsou především rodilí tanečníci z Latinské Ameriky. Do rytmu dostane návštěvníky i bubenická show Tam Tam Batucada.

„Butky Park svou hravostí, kreativitou a designem inspiruje děti všeho věku a podobný zážitek, byť v jiné podobě, jsme chtěli na závěr léta přinést i dospělým. Uděláme tím současně tečku za prvními pěti měsíci provozu celého parku, které již teď považujeme za velice úspěšné,“ okomentoval první sezónu Butky Parku Petr Jágr, asset manažer realitního fondu INVESTIKA, který obchodní centrum Galerie Butovice vlastní. 

Do projektu Butky Parku investoval fond INVESTIKA desítky milionů korun s cílem posílit pozici Galerie Butovice coby komunitního centra v této žádané rezidenční a kancelářské lokalitě Prahy 5 a zvýšit jeho návštěvnost. K tomu došlo hned první měsíc fungování Butky Parku – v červnu se návštěvnost Galerie Butovice meziročně zvýšila v průměru o 10 % a o víkendech dokonce o 15 %. 

„Nabídku food festivalu budeme postupně odtajňovat na webových stránkách butkypark.cz, ale už teď mohu slíbit, že návštěvníky čeká gastrojízda okolo světa. Inspirativní bude zajisté i cestovatelské povídání s Tondou Voldřichem, který dojel stopem z Česka až do Indonésie,“ přiblížila akci chystanou na konec září Linda Horáčková, marketingová ředitelka Galerie Butovice. 

Aktuální program Butky Parku je dostupný vždy na www.butkypark.cz. Areál je přístupný zdarma každý den od 9 do 21 hodin a jeho návštěvníci mohou zároveň využít veškerou vybavenost přilehlé Galerie Butovice včetně pohodlného parkování. 

Butky Park
Tel: 234 141 004
Radlická 117
Praha, 15800
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Doporučujeme vyzkoušet: