Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
23
září

Setkání s lotyšskou spisovatelkou Signe Viška

Knižní stezka k dětem

zpět na výpis akcí
 

O Kátě, která chtěla být dědečkem / Kate, kas gribēja kļūt par vectēvu – aturoské čtení a workshop jsou součástí literárního festivalu Děti, čtete?

Datum:23. 09. 23
Cena:Zdarma
Čas:14:00 - 16:00
Kategorie: kultura| zábava| poznání|knihy, workshopy pro děti|

Vzácnou návštěvou festivalu bude letos lotyšská autorka Signe Viška. Spolu s ní si během autorského čtení z knihy O Kátě, která chtěla být dědečkem (Host, 2022) (tlumočeného lotyšsko-česky) a navazujícího workshopu zadědečkujeme – v hlavních rolích krabičky od sirek, bílé obláčky a samozřejmě naši dědečkové ve vší jejich rozmanitosti.

Ve spolupráci s Latvian Literature Platform. Setkání tlumočí překladatel knihy Michal Škrabal.

 


O Kátě, která chtěla být dědečkem (Host, 2022)

text: Signe Viška

ilustrace: Elína Brasliň

překlad: Michal Škrabal

O mezigeneračních vztazích s láskou a humorem. Když se Káti ptali, čím by chtěla být, pokaždé rozhodně a bez váhání říkala: „Já bych chtěla být dědečkem.“ A víte proč? Protože kdyby byla dědečkem, byli by s dědou nejlepší kamarádi a mohli by spolu dědečkovat. Co takové dědečkování obnáší a jak to zařídit, aby měl člověk na hlavě bílý obláček? Právě o tom je tahle knížka. Dědečkové bývají vousatí, bělovlasí, plešatí, kulatí, vysocí, maličcí… Ať už nosí motýlka, či tričko Led Zeppelin, pořád je na nich nejlepší jedna věc – to, že jsou. Pro děti od tří let.


Signe Viška (nar. 1997) patří k nejmladší generaci lotyšských spisovatelek. Píše a překládá knihy pro děti i dospělé, podílí se na organizaci kulturních akcí a v rozhlase moderuje literární pořad. 

 

Setkání je volně přístupné, doporučujeme si ale vytvořit online rezervaci.

Celý program festivalu DĚTI, ČTETE? hledejte zde.

 

Centrum české dětské...
Tel:
Vratislavova 7
Praha 2, 12800
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: