Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
01
února

Big Ears Listen With Feet - projekce a debata

CAMP – Centrum architektury a městského plánování

zpět na výpis akcí
 

Po české premiérové projekci dokumentu Big Ears Listen With Feet bude následovat debata.

Datum:01. 02. 23
Cena:Zdarma
Čas:19:00 - 21:00
Kategorie: kultura|kina, ostatní poznání|

Za posledních patnáct let si režisérská dvojice Ila Bêka & Louise Lemoine vydobyla svým nezaměnitelným autorským rukopisem na architektonické scéně světové renomé. Jejich snímky jsou výjimečné ryzí autentičností, nechybí jim humor, překvapení ani lehkost bytí. Ve svém posledním dokumentu Big Ears Listen With Feet, nyní v české premiéře v CAMPu, se oba filmaři rozhodli vzít diváka na jednodenní městskou pouť do chaotického, avšak rozmanitého Bangkoku. Film je silným osobním příběhem a svobodnou meditativní poutí významného thajského architekta Boonserma Premthady přerušovanou řadou událostí, mimořádných setkání nebo místy, která měla zásadní vliv na utváření jeho jedinečného architektonického stylu.

Boonserm, který od narození ze sedmdesáti procent neslyší, přibližuje, jak ho jeho tělesné postižení přivedlo ke schopnosti umět využívat své tělo jako pomyslnou rezonanční komoru nejrůznějších zvukových vibrací. I když mají sloni velké uši, slyší také nohama. Boonserm, který se od nich učil, na základě toho vyvinul pomyslnou architekturu smyslů, kde se jemné zvukové vibrace stávají silným hlasem vesmíru. Boonsermovo dílo získalo mnoho mezinárodních ocenění. Jeho pavilon „The House for Human and The House for Elephants” reprezentoval Thajsko na Bienále architektury v Benátkách v roce 2021.

CAMP – Centrum archi...
Tel: 770 141 547
Vyšehradská 51
Praha 2, 128 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: