Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
03
prosince

Veronika Šrek Bromová / MEZI DOBREM A ZLEM

SmetanaQ Gallery

zpět na výpis akcí
 

Jak mnoho je narušena rovnováha přírodního světa a civilizace?

Začátek:03. 12. 21
Konec:30. 01. 22
Cena:Zdarma
Čas:11:00 - 18:00
Kategorie: kultura|design, galerie, vizuální umění poznání| lifestyle|

Multimediální umělkyně Veronika Šrek Bromová nás vtahuje do sugestivního osobního světa, do prostředí, v němž se ocitá v těsné blízkosti přírody a současně vstřebává tlaky civilizace. Skenuje realitu, která ji obklopuje, paroduje digitální svět dětských animovaných postaviček, ale současně prostřednictvím digitálních technologií zaznamenává svoji komunikaci s přírodním prostorem místa, kde žije. Pohybujícím mobilem snímá krajinu a vytváří tak znepokojující kresbu. Povrch země přirovnává k povrchu těla, kůži, a vnímá ho jako vrchní vrstvu reality. Skrze vlastní tělesnou zkušenost a individuální vjemy se snaží vstoupit pod povrch a odkrýt tak možnosti mnohavrstevnatého vnímání oné reality. Při odkrývání skrytého a nevědomého využívá odkazy k mytologii, rituálům a šamanismu, v nichž vidí propojení člověka s přírodou a možnou cestu uzdravení. S rituálem spojuje gesto a předmět, významně uplatňuje prvek performance. Výsledkem je záznam, otisk, manipulovaná fotografie, video či site specific instalace. Bromová skrze vnitřní výpověď přináší obecné sdělení, které poukazuje na rozpolcenost tohoto světa.

Kurátorka: Adriana Primusová

VERONIKA ŠREK BROMOVÁ
Veronika Šrek Bromová se narodila v Praze v roce 1966. Absolvovala Střední výtvarnou školu Václava Hollara v Praze a v roce 1993 Ateliér ilustrace a grafiky vedený prof. Jiřím Šalamounem na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V roce 1997 a 2000 byla mezi finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého. Její práce získaly odezvu v zahraničí a v roce 1999 reprezentovala Českou republiku na bienále současného umění v Benátkách. V letech 2002–2011 vedla Ateliér nových médií 2 na Akademii výtvarných umění v Praze. Nyní vyučuje na AAU Praha Cross media Studio. Věnuje se arteterapii a psychoterapii, organizační a kurátorské práci.

Více než deset let žije ve východních Čechách v obci Střítež u Poličky, kde se usadila se svým mužem Ivanem Šrekem a dětmi v usedlosti Chaos. Zde organizuje celoroční výstavní, vzdělávací a kulturní program v galerii Kabinet Chaos a pořádá umělecká setkání a rezidenční kreativní pobyty a dílny.
Patří mezi ženské protagonistky generace devadesátých let, do českého prostředí vnesla experiment manipulované fotografie a provokativní umělecké gesto. Její tvorba je spojována zejména s fotografií, ale věnuje se videu, prostorovým instalacím a objektům, kresbě i malbě a její tvorba má výrazně performativní charakter.

Část realizací vznikla díky finanční podpoře MKČR – tvůtčí stipendium, téma: Mezi dobrem a zlem.

SmetanaQ Gallery
Tel: 774 414 338
Smetanovo nábřeží 4
Praha, 11000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: