Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Manifesto Market

Praha 1, Na Florenci,

zpět na výpis
Tip
     
Manifesto Market

Manifesto Market je dočasný gastronomický a kulturní market. Skládá se z 27 kontejnerů, nabízejících unikátní gastronomické koncepty.

Otevírací dny:
V měsíci březnu bude otevřeno čtvrtek až neděle. Od dubna 7 dní v týdnu.

Nezisková organizace reSITE ve spolupráci s Aerofilms a řadou partnerů a podporovatelů proměnila dlouho nevyužitý a nepřístupný pozemek v centru Prahy v inovativní pop-up market kombinující kulturu a street food. Pop-up, vzdáleně inspirovaný koncepty ze světových metropolí, kupříkladu londýnským Boxparkem, otevřel v červnu 2018. Kulturní program, který bude zahrnovat projekce, DJs, hudební vystoupení, workshopy či lekce, bude doprovázet i gastronomický zážitek: street food vysoké kvality v limitované, sezónně obměňující se nabídce od lokálních dodavatelů.

O Manifestu

Manifesto Market je dočasný gastronomický a kulturní market, který se nachází v centru Prahy. Skládá se z 27 kontejnerů, nabízejících unikátní gastronomické koncepty předních pražských restauratérů, uzpůsobené jako street food, a rovněž design, umění, kulturní a hudební zážitky i lekce. Manifesto je držitelem ocenění Nejlepší zákaznický zážitek v anketě Obchodník roku 2018. Iniciátorem Manifesta je Martin Barry, zakladatel neziskové organizace reSITE, která stála u zrodu původní myšlenky. Vznik umožnilo partnerství s Penta Real Estate, majitelem pozemku, a se společnostmi Mastercard a mmcité. Manifesto vstupuje do druhé sezony pod záštitou starosty Prahy 1 Pavla Čižinského. Jedná se o první cashless místo v České republice. Manifesto se nachází na dříve zanedbaném a nepřístupném pozemku poblíž Masarykova nádraží, jenž čeká na trvalou přestavbu dle projektu Zaha Hadid Architects.
 

Na Florenci
Praha 1
Navigovat
MHD

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

15 nově otevřených podniků, které vás vystřelí do celého světa. Najdete mezi japonskou restauraci s fantastickým anti-ramenem, smíchovskou oázu s vlastním bazénem, ale i muzeum voskových figurín, vintage shop nebo zábavní papouščí park.

Sledujte nás na Twitteru - aktuální informace pro Váš volný čas.

Zajímavým trendem poslední doby se stalo propojení výrobny piva s restaurací. Chcete vědět, kde se pivo vaří a designu dobře daří?

Doporučujeme vyzkoušet: