Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

GO Day 2019 a Fialové září

Praha, Studničkova 7, Albertov, 128 00

zpět na výpis
 
GO Day 2019 a Fialové září

Fialová cyklojízda k připomenutí Světového dne onkogynekologických diagnóz a na podporu pacientek pod záštitou ministra zdravotnictví.

Telefon:775918019
Kategorie: sport|běh a kolo, Benefiční

Po celém světě 20. září Dnem onkogynekologických diagnóz a protože anglický překlad je “Gyne-Oncology”, vznikl GO DAY. Ten je součástí fialového září, celosvětového měsíce onkogynekologických onemocněních, tedy zhoubných onemocněních děložního čípku, vaječníků, dělohy a vulvy. měsíce GO Day proběhne v pátek 20. září 2019 ve 22 zemích světa včetně České republiky, kde se akce koná pod záštitou ministra zdravotnictví ČR Adama Vojtěcha. Na cyklojízdu hlavním městem se spolu s ministrem vydají lékaři, sestřičky, pacienti, novináři i široká veřejnost, aby tak upozornili na důležitost prevence a vyjádřili solidaritu ženám, které s onkologickým onemocněním bojují. Přidejte se i vy se svojí rodinou, přáteli nebo firemním týmem! Podporu mohou vyjádřit také lidé z celé České republiky – stačí ve stejný den vyrazit na projížďku ve svém městě a fotografie i videa z jízdy sdílet na sociálních sítích s hashtagy #GOfor a #fialovajizda a s připomenutím, aby každá žena pravidelně chodila na preventivní gynekologické prohlídky, bez ohledu na věk. GO Day v České republice spolupořádají Pacientská organizace Veronica, Onko Unie a Nadační fond Hippokrates. Tyto organizace se věnují dlouhodobé podpoře onkologických pacientů i jejich blízkých a systematickému vzdělávání veřejnosti. A jak může podpořit pacientky každý z nás? Kromě účasti v cyklojízdě noste v září fialovou barvu oblečení, laku na nehty nebo make-upu – fialové fantazii se meze nekladou! Nezapomeňte se také vyfotit a fotku sdílet na sociálních sítích s hashtagy #gofor a #fialovajizda Kde se potkáme? Peloton odstartuje od Ústavu patologie 1.LF UK a VFN, Studničkova 2039/2, Praha – Nové Město. https://goo.gl/maps/f8z4rNJrcB2c9m118 Registrace Na jízdu se můžete od 20. 8. 2019 registrovat na www.onko-unie.cz, účast je zdarma, fialové tričko vítáno. Registrovaní účastníci obdrží drobný dárek od sponzorů akce.

Studničkova 7, Albertov
Praha, 128 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Doporučujeme vyzkoušet: